FOTONA SP Spectro - je unikátní v tom, že kombinuje 2 nejvýkonnější lasery - Er:YAG (erbiový) a Nd:YAG (neodymiový). Tyto lasery v kombinaci s různými typy nástavců a nastavení parametrů umožňují nejširší spektrum zákroků na poli estetické medicíny, dermatologie, gynekologie, ORL a chirurgie.

Výrobce FOTONA vyrábí nejlepší lasery na světě, jsou uznávány po celém světě jako "zlatý standard" laserové technologie. Jedná se o nejmodernější technologii, kdy laser disponuje mnoha kontrolními mechanismy, jsou zcela minimalizovány nežádoucí účinky, proto laser Fotona se považuje se za  maximálně bezpečný laser.

Zákroky se provádí ambulantně v místním znecitlivění, pokud je to nutné. Jde o miniinvazivní zákrok, který je doporučován absolvovat nejlépe v chladnějších měsících, ale ne bezpodmínečně. Není limitován věkem ani pohlavím, vždy je ale nutná konzultace pro případnou adaptabilnost pacienta k zákroku.

Kromě estetického hlediska a zlepšení vzhledu kůže, má odstranění kožních defektů i účinek preventivní, protože při včasném odstranění napomáhá předcházení zdravotních problémů. Výhodou laserového zákroku oproti chirurgickému je zátěž na organismus minimální, další pozitiva:

 • Rychlé zhojení bez jizev
 • Bezpečný a účinný ambulantní zákrok
 • Rychlé obnovení pokožky

Nejžádanější ošetření estetické dermatologie a omlazovací procedury, která umí pouze laser Fotona SP Spectro jsou tato:

Tradiční choroba puberty, akné se nyní stále více stává celoživotním problémem. Existuje mnoho důvodů: nevhodná výživa, stres a nepříznivé faktory způsobené člověkem. Pokud se akné objeví na pozadí genetických poruch nebo onemocnění trávicího systému, je třeba nejprve léčit hlavní příčinu.

Pokročilé laserové technologie pomáhají vyřešit problémy s akné (zvýšené vylučování mazových žláz, zánětlivé procesy). Je to jedna z nejúčinnějších metod léčby, protože má baktericidní účinek, to znamená, že zabíjí bakterie, které samotnou chorobu způsobují, což znamená, že laser působí na příčinu nemoci. Kromě toho se zlepšuje krevní oběh, metabolické procesy v ohnisku zánětu. Pomocí laseru je možná:

 • eliminace zánětlivých prvků.
 • aktivace buněčné imunity.
 • normalizace krevního oběhu.
 • obnova zdravé pleti.
 • rozšířené póry,
 • jizvy,
 • nerovnoměrný reliéf pokožky.

Neodymový laser se osvědčil při léčbě akné, protože má vhodné vlastnosti při řešení tohoto problému:

 • ošetření pupínků laserovým paprskem je nejsterilnějším způsobem jejich odstranění, protože má baktericidní vlastnosti;
 • laser nejen přispívá k eliminaci "zralých" zánětu, ale také ničí proces tvorby nových na buněčné úrovni, snižuje aktivitu mazových žláz a jejich ucpávání;
 • podporuje aktivní tvorbu kolagenu v hlubokých vrstvách epidermis, díky čemuž jsou současně s léčbou akné vyhlazeny jizvy a pokožka se stává svěží a pružnou;
 • bodové ošetření problémových oblastí pokožky laserem nezpůsobuje intoxikaci těla a popáleniny, protože toto ošetření laserem se nazývá „studené“;
 • hloubka průniku laseru do vrstev kůže se nastavuje individuálně, díky čemuž je laserové ošetření akné celkem pohodlné;
 • dochází k výraznému zlepšení krevního oběhu, metabolických procesů, což významně urychluje resorpci poškozené kůže.

Zotavení

Po zákroku může dojít k mírnému zarudnutí, které obvykle zmizí po 2-3 hodinách nebo dříve. Lékař doporučí domácí péčí, protože ihned po zákroku pokožka je náchylná k loupaní, zmizí za několik dní nebo méně. Kůže se stává dokonale hladkou a měkkou.

Pro zlepšení vzhledu jizev po akné je zde Fotona doplňkové laserové ošetření založené na precizním a šetrném postupu resurfacingu pokožky, při kterém je laserový paprsek Er: YAG absorbován vrchními mikrovrstvami kůže, aby napravil zjizvenou tkáň a stimuloval produkci nového kolagenu v pokožce.

Nejmodernější laser současnosti Fotona SP Spectro dokáže zahlazovat vystupující nerovnosti a frakčním ošetřením s prohříváním podporuje tvorbu kolagenu zespodu jizvy. To vede k jejímu zarovnání a stažení. Jedná se o velmi účinné ošetření pro všechny, kdo hledají řešení na té nejvyšší úrovni.

Mini invazivní charakter léčby odstraňování jizev laserem způsobuje jeho obecně dobrou snášenlivost. Psychologický dopad léčby jizev pocítíte díky rychlosti zákroku téměř okamžitě.

V dnešní době se mnoho z nás potýká, ač nerado, s různými kožními výrůstky, jako jsou mateřská znaménka, veruky, fibromy, pihy. Mnohdy jde při odstraňování o estetický problém, ale je dobré nepodceňovat žádný útvar na těle (mohou se nacházet kdekoli) a raději vždy absolvovat vyšetření pro zhodnocení zdravotního rizika. Pro jejich odstranění jsou vážné důvody, protože převážná část z nich jsou způsobena virem HPV (lidský papilomavirus) a šíří se po těle kontaktem, tudíž hrozí riziko roznesení infekce na jiné části těla. Je důležité také vyloučit, zda nejde o útvar benigní.

Dermatologickému zákroku vždy předchází konzultace s odborníkem

Na klinice Synergy vždy před vlastním zákrokem probíhá odborná konzultace. Jejím cílem je přesně určit, jaký dermatologický projev má být odstraněn. Na základě výsledku vyšetření lékař určí, jakou metodou daný projev odstranit (laserem nebo chirurgicky s histologickým vyšetřením). Specialista přitom nezkoumá pouze příslušné znaménko / výrůstek, ale vyšetřuje také aktuální zdravotní stav pacienta i rodinnou anamnézu pro odhalení případné dědičné zátěže. Teprve je-li si lékař 100% jist, že zákroku nestojí nic v cestě, doporučí zákrok a seznámí vás s jeho cenou.

Jak probíhá zákrok?

Odstranění výrůstku laserem Fotona funguje na principu odpařování neboli vaporizace. Paprsek laseru, řízený počítačem, odstraňuje nežádoucí tkáň (kožní výrůstky - znaménka, bradavičky) velice precizně po mikroskopických vrstvách. Tkáň se zahřeje na vysokou teplotu a doslova se odpaří. Zákrok není nijak výrazně bolestivý, pouze ucítíte mírné štípání až pálení. V případě zákroků většího rozsahu nebo na přání pacienta ošetřované místo znecitlivíme buď injekčně, nebo anestetickou mastí ELMA.

Výhody zákroku:

 • Rychlé zhojení bez jizev
 • Snížená krvácivost i bolestivost
 • Bezpečný a účinný ambulantní zákrok
 • Rychlé obnovení pokožky

Pigmentové skvrny jsou velice časté a naprostá většina z nich je neškodná. Laser Fotona představuje ideální nástroj pro efektivní odstranění pigmentových skvrn. Poradí si s širokou škálou pigmentových lézí, což umožňuje ošetření všech struktur od névů (mateřská znaménka), přes cévní léze, stařecké skvrny až po pihy, skvrny a melasma.

Laser Fotona je zvlášť efektivní díky tomu, že umožňuje rozpad pigmentů, nikoliv však buněk. To znamená, že zničení pigmentu může probíhat i bez odpaření kůže - jde o unikátní vlastnost, která umožňuje i jiné možnosti ošetření, např.  může být použit také k odstranění keratóz, znamének a dalších pigmentových lézí, což umožňuje odstranění epidermu a povrchové škáry kontrolovaným a relativně nekrvavým způsobem.

Klinické studie ukázaly, že lasery Er: YAG jsou velmi účinné v řešení keratózy, s klinickým a histologickým zlepšením až na 93 % již po prvním ošetření.

 • rychlá a účinná metoda
 • vysoká účinnost i u obtížných stavů
 • rychlé hojení
 • široká škála možností ošetření
 • ničení pigmentu bez poškození kůže s vynikajícími výsledky

Klinické projevy růžovky mohou vypadat různě, v závislosti na stadiu a závažnosti onemocnění. Růžovka je lokalizována nejčastěji ve středu obličeje. Nos a tváře jsou postiženy téměř vždy. Pacienty často mívají bolestivý pocit, neustálé svědění, loupání. U růžovky je zaznamenáno poškození kapilárních cév, zánět vlasových folikulů, trvalé zarudnutí. Léčba růžovky je velmi složitá a dlouhodobá, vyžaduje od pacienta trpělivost a vytrvalost.

Beauty Clinic Synergy používá integrovaný přístup k léčbě růžovky, včetně využití nejnovějších pokroků v laserové technologii. Speciální režim laseru Fotona  SP Spectro umožňuje ovlivnit tři faktory onemocnění najednou. Nejprve laserový paprsek zničí demodex a další mikroorganismy, které mohou zhoršit zánět. Za druhé, laser „spouští“ mocné mechanismy samoléčby a regenerace pokožky, posiluje kapilární cévy.  A za třetí, laser eliminuje následky růžovky - čistí a vyhlazuje povrch pokožky, zbavuje ji zrohovatěných šupin, „krust“ a dalších stop po zánětlivé reakci.

Velmi šetrné a rychlé ošetření rosacei (růžovky) provádíme laserem a postačí 3 – 5 ošetření během roku. Jedno ošetření trvá 5 minut, je zcela bezbolestné.

 • Dlouhodobě pomáhá s růžovkou
 • Bleskové ošetření - trvá jen 5-15 minut
 • Probíhá zcela bez bolesti

Laserová léčba onychomykózy je zákrok, který vám poskytne jedinečnou příležitost pohodlně a bezpečně se zbavit plísní nehtů NAVŽDY!

Během laserového ošetření nehtů postižených houbami laserové působení sterilizuje mycelium a spory hub, takže jejich další vývoj je NEMOŽNÝ.

Laserová léčba onychomykozy  je účinná terapie BEZ LÉKŮ!

Hlavní výhody laserové terapie:

 • Bezpečnost a pohodlí
 • Odstranění hlavní příčiny nemoci.
 • Úplná absence nutnosti dlouhodobě užívat vysoce toxické systémové léky.
 • Procedura je prakticky bezbolestná.

Kontraindikace:

 • Těhotenství a kojení.
 • Užívání antikoagulantu, imunosupresiv, léků s fotocitlivými účinky během posledních 6 měsíců.
 • Jakýkoli typ nádoru.
 • Cukrovka.

Průběh léčby:

obvykle 4 - 10 procedur s intervalem 1 týden. Protože zdravý nehet doroste během několika měsíců, musíte být trpěliví a uvědomit si, že výsledek ošetření nebude patrný okamžitě.

Laserová léčba nehtů je nejúčinnější, progresivní a bezpečnou metodou řešení onychomykózy!

Video o laseru Fotona SP Spectro

Odstranění kožních výrůstků laserem Fotona

Odstranění chrápání laserem Fotona

Léčení aktivních akné laserem Fotona

Odstranění plísně na nehtech laserem Fotona

Redukce jizev po akné nebo strií laserem Fotona