FOTONA SP Spectro - je unikátní v tom, že kombinuje 2 nejvýkonnější lasery - Er:YAG (erbiový) a Nd:YAG (neodymiový). Tyto lasery v kombinaci s různými typy nástavců a nastavení parametrů umožňují nejširší spektrum zákroků na poli estetické medicíny, dermatologie, gynekologie, ORL a chirurgie.

Výrobce FOTONA vyrábí nejlepší lasery na světě s více než 45 lety zkušeností v oblasti laserové technologie. Fotona špičkou v oboru díky nové úrovni inovací a výkonu. Fotona je uznávána jako světový lídr v oblasti estetických aplikací a technologií, úzce spolupracuje s předními univerzitami a lékařskými výzkumnými centry po celém světě. laser disponuje mnoha kontrolními mechanismy, jsou zcela minimalizovány nežádoucí účinky, proto laser Fotona se považuje se za  maximálně bezpečný laser.

Zákroky se provádí ambulantně v místním znecitlivění, pokud je to nutné. Vždy je ale nutná konzultace pro případnou adaptabilnost pacienta k zákroku.

Nejžádanější ošetření  laserem  Fotona SP Spectro jsou tato:

Nejžádanější ošetření estetické dermatologie a omlazovací procedury, která umí pouze laser Fotona SP Spectro jsou tato:

Fotona nabízí protokol laserové léčby akné, který poskytuje skutečně komplexní řešení problému. Fotona má k dispozici přesně řízený laser Nd: YAG, jenž bezpečně proniká do pokožky a účinně zaměřuje hyperaktivní mazové žlázy; snižuje tak i riziko vzniku nových zánětů. Kromě tepelně penetračních účinků léčba laserem Nd: YAG rovněž urychluje proces hojení a stimuluje remodelaci kolagenu, což je u dlouhodobé léčby akné velice důležitý krok, který braní vzniku jizev.

Nedýmový laser se osvědčil při léčbě akné, protože má vhodné vlastnosti při řešení tohoto problému:

  • ošetření pupínků laserovým paprskem je nejsterilnějším způsobem jejich odstranění, protože má baktericidní vlastnosti;
  • laser nejen přispívá k eliminaci "zralých" zánětu, ale také ničí proces tvorby nových na buněčné úrovni, snižuje aktivitu mazových žláz a jejich ucpávání;
  • podporuje aktivní tvorbu kolagenu v hlubokých vrstvách epidermis, díky čemuž jsou současně s léčbou akné vyhlazeny jizvy a pokožka se stává svěží a pružnou;
  • bodové ošetření problémových oblastí pokožky laserem nezpůsobuje intoxikaci těla a popáleniny, protože toto ošetření laserem se nazývá „studené“;
  • hloubka průniku laseru do vrstev kůže se nastavuje individuálně, díky čemuž je laserové ošetření akné celkem pohodlné;
  • dochází k výraznému zlepšení krevního oběhu, metabolických procesů, což významně urychluje resorpci poškozené kůže.

Zotavení:

Po zákroku může dojít k mírnému zarudnutí, které obvykle zmizí po 2-3 hodinách nebo dříve. Lékař doporučí domácí péčí, protože ihned po zákroku pokožka je náchylná k loupaní, zmizí za několik dní nebo méně. Kůže se stává dokonale hladkou a měkkou.

Jizvy po akné - skvělých výsledků v léčbě  problematických jizev po akné dosahujeme pomocí speciálního frakčního skenneru F-runner, který navodí remodelaci kolagenních vláken podkoží s minimální dobou rekonvalescence oproti standartnímu laserovému resurfacingu.

Na rozdíl od chemického peelingu a dermabraze, je u této metody hloubka penetrace přesně kontrolována. Laser jemně odpaří mikronové vrstvy jizev akné z povrchu a odhalí zdravou, nepoškozenou pokožku. Tato laserová metoda je rychlá a bezpečná.

Jizvy a strie - lasery jsou ideální pro účinnou léčbu široké škály jizevnaté tkáně. U hypertrofických jizev prokázal klinický výzkum prováděný pomocí vlnové délky Nd: YAG podstatné zlepšení estetického vzhledu a celkové kvality zjizvené tkáně, včetně erytému, objemu, ohebnosti atd. V mnoha případech lze dosáhnout dalšího zlepšení také pomocí jemné ablace kůže laserem Er: YAG.

Mini invazivní charakter léčby odstraňování jizev laserem způsobuje jeho obecně dobrou snášenlivost. Psychologický dopad léčby jizev pocítíte díky rychlosti zákroku téměř okamžitě.

Klinické projevy růžovky mohou vypadat různě, v závislosti na stadiu a závažnosti onemocnění. Růžovka je lokalizována nejčastěji ve středu obličeje. Nos a tváře jsou postiženy téměř vždy. Pacienty často mívají bolestivý pocit, neustálé svědění, loupání. U růžovky je zaznamenáno poškození kapilárních cév, zánět vlasových folikulů, trvalé zarudnutí. Léčba růžovky je velmi složitá a dlouhodobá, vyžaduje od pacienta trpělivost a vytrvalost.

Beauty Clinic Synergy používá integrovaný přístup k léčbě růžovky, včetně využití nejnovějších pokroků v laserové technologii. Speciální režim laseru Fotona  SP Spectro umožňuje ovlivnit tři faktory onemocnění najednou. Nejprve laserový paprsek zničí demodex a další mikroorganismy, které mohou zhoršit zánět. Za druhé, laser „spouští“ mocné mechanismy samoléčby a regenerace pokožky, posiluje kapilární cévy.  A za třetí, laser eliminuje následky růžovky - čistí a vyhlazuje povrch pokožky, zbavuje ji zrohovatěných šupin, „krust“ a dalších stop po zánětlivé reakci.

Velmi šetrné a rychlé ošetření rosacei (růžovky) provádíme laserem a postačí 3 – 5 ošetření během roku. Jedno ošetření trvá 5 minut, je zcela bezbolestné.

  • Dlouhodobě pomáhá s růžovkou
  • Bleskové ošetření - trvá jen 5-15 minut
  • Probíhá zcela bez bolesti

Léčení aktivních akné laserem Fotona

Redukce jizev po akné nebo strií laserem Fotona