FOTONA SP Dynamis - je unikátní v tom, že kombinuje 2 nejvýkonnější lasery - Er:YAG (erbiový) a Nd:YAG (neodymiový). Tyto lasery v kombinaci s různými typy nástavců a nastavení parametrů umožňují nejširší spektrum zákroků na poli estetické medicíny, dermatologie, gynekologie, ORL a chirurgie.

Výrobce FOTONA vyrábí nejlepší lasery na světě.  Jedná se o nejmodernější technologii, kdy laser disponuje mnoha kontrolními mechanismy, jsou zcela minimalizovány nežádoucí účinky, jako je spálení apod., které dříve bývalo častým doprovodným jevem.

Zákroky se provádí ambulantně v místním znecitlivění. Jde o miniinvazivní zákrok, který je doporučován absolvovat nejlépe v chladnějších měsících, ale ne bezpodmínečně. Není limitován věkem ani pohlavím, vždy je ale nutná konzultace pro případnou adaptabilnost pacienta k zákroku. Ošetřená oblast je vyhlazena, není nutná dlouhá rekonvalescence, jelikož zákrok umožňuje okamžité nasazení do běžného pracovního režimu.

Kromě estetického hlediska a zlepšení vzhledu kůže, má odstranění kožních defektů i účinek preventivní, protože při včasném odstranění napomáhá předcházení zdravotních problémů. Výhodou laserového zákroku oproti chirurgickému je zátěž na organismus minimální, další pozitiva:

  • Rychlé zhojení bez jizev
  • Snížená krvácivost i bolestivost
  • Bezpečný a účinný ambulantní zákrok
  • Rychlé obnovení pokožky

Nejžádanější ošetření estetické dermatologie, která umí pouze laser Fotona SP Dynamis jsou tato:

Léčba akné a odstranění jizev po akné
Fotona nabízí proceduru ošetření akné laserem, který poskytuje skutečně komplexní řešení tohoto problému. Přesně zacílený a kontrolovaný laserový paprsek Nd: YAG bezpečně proniká do pokožky k hyperaktivním mazovým žlázám a snižuje riziko vzniku nového zánětu akné. Pro zlepšení vzhledu jizev po akné je zde Fotona doplňkové laserové ošetření založené na precizním a šetrném postupu resurfacingu pokožky, při kterém je laserový paprsek Er: YAG absorbován vrchními mikrovrstvami kůže, aby napravil zjizvenou tkáň a stimuloval produkci nového kolagenu v pokožce.

Odstranění jizev
Mini invazivní charakter léčby odstraňování jizev laserem způsobuje jeho obecně dobrou snášenlivost. Psychologický dopad léčby jizev pocítíte díky rychlosti zákroku téměř okamžitě.

V dnešní době se mnoho z nás potýká, ač nerado, s různými kožními výrůstky, jako jsou mateřská znaménka, genitální bradavice (kondylomata), veruky, fibromy, pihy. Mnohdy jde při odstraňování o estetický problém, ale je dobré nepodceňovat žádný útvar na těle (mohou se nacházet kdekoli) a raději vždy absolvovat vyšetření pro zhodnocení zdravotního rizika. Pro jejich odstranění jsou vážné důvody, protože převážná část z nich jsou způsobena virem HPV (lidský papilomavirus) a šíří se po těle kontaktem, tudíž hrozí riziko roznesení infekce na jiné části těla. Je důležité také vyloučit, zda nejde o útvar benigní.

Odstranění mateřských znamének
Výskyt mateřských znamének (pigmentových lézí) je v populaci poměrně běžný a drtivá většina z nich je benigního charakteru. Technologie Q-Switched lasery je ideální nástroj pro účinné odstranění těchto benigních pigmentových lézí. Multivlnové délky Q-Switched laserových systémů s frekvenčně zdvojnásobeným KTP jsou schopné produkovat velmi krátké pulzy intenzivního světla, které jsou selektivně pohlcovány pigmenty specifickými pro mateřská znaménka, a tak dochází k jejich vymizení.

IntimaLase - zpevnění poševních stěn nejen po porodu pro váš kvalitnější intimní život

IncontiLase je inovativní, patentovaná laserová Er: YAG terapie prováděná pomocí revoluční neinvazivní technologie Fotona SMOOTH pro léčbu mírné a střední stresové inkontinence moči (SUI) vznikající po porodech nebo ochabnutím svalstva pánevního dna.

Jak IncontiLase funguje?
Při metodě IncontiLase se používá Fotona Laser 2940 nm Er: YAG. Pomocí přesně řízeného indukovaného tepla stimuluje obnovení a remodelaci kolagenu ve tkáni sliznice, a to jak v oblasti poševního vchodu a ústí močové trubice, tak v oblasti podél přední poševní stěny. Konečným výsledkem léčby je neablativní fototermální napětí, smršťování a napínání tkáně v oblasti močového měchýře a návrat jeho normální funkce. Rychle a bezbolestně se tak zbavíte náhlého nechtěného úniku moči a zároveň strachu provázejícího každé kýchnutí nebo popoběhnutí.

Unikátní výhody IncontiLase
Očekávaného výsledku lze dosáhnout již po dvou sezeních provedených s měsíčním rozestupem. Pro podstoupení zákroku nejsou nutné žádné speciální předběžné procedury nebo následná opatření. Po zákroku se okamžitě a bez omezení můžete vrátit ke svým běžným každodenním činnostem. Zákrok probíhá bez jakéhokoli narušení tkání a prakticky bezbolestně, bez krvácení a bez stehů. Zotavení je velmi rychlé bez nutnosti použití analgetik nebo antibiotik.

Vynikající klinické výsledky podle vědeckých studií
Od zavedení minimálně invazivní laserové terapie Fotona SMOOTH v roce 2012 bylo vydáno více než 35 SCI (Science Citation Index) odborných publikací. Všechny tyto studie poukazují na vynikající výsledky při léčbě inkontinence a dalších genitourinárních příznaků.

IncontiLase - rychlá a bezbolestná léčba inkontinence bez nutnosti chirurgického zákroku

Vaginální omlazení a zpevnění a zúžení pochvy

Omlazení pochvy a poševního vchodu je v současné době jedním z nejvíce žádaných ošetření estetické medicíny.

Velká část žen trpí, nejen po porodu, různými problémy v oblasti intimních partií. Tyto obtíže pak mají za následek zhoršení kvality sexuálního života a později možné psychické a partnerské problémy.

V našem salonu provádíme vaginální omlazení a zpevnění a zúžení pochvy laserem Fotona. Společnost Fotona toto ošetření vynalezla a uvedla na trh jako první na světě a její systém je tedy nejdokonalejší. Nyní je absolutní novinkou speciální plně automatizovaný systém zvaný G-Runner.

Princip vaginálního omlazení

Laserový paprsek stimuluje vaginální tkáň a obnovuje se pevnost pochvy a poševního vchodu tvorbou nových kolagenních vláken. Výsledkem je zúžení a zlepšení pružnosti vaginy, lepší lubrikace a s tím související zlepšení sexuálních prožitků pro oba partnery. Dalším přínosem je snížení výskytu gynekologických zánětů a zabránění nechtěnému úniku moči.

Náš laser Fotona SP Dynamis má pro Váš komfort speciální aplikátor zvaný G runner, který je plně automatizovaný a proto je zaručeno, že bude efektivně ošetřena celá stěna vaginy.

Nejde ale jen o omlazení. Fotona G runner zákrok je vhodný i pro mladé ženy po vaginálním porodu, neboť po porodu dochází vždy k určitému stupni uvolnění poševních stěn a tím tedy i zvětšení vnitřního průměru pochvy, což může způsobit horší kontakt s partnerem při pohlavním styku a tím i pokles sexuálního uspokojení pro ženu i jejího partnera.

Průběh vaginálního omlazení

Lékař zavede do pochvy speciální aplikátor a přizpůsobí nastavení na přístroji konkrétní klientce. Následně spustí laserový systém a ošetření celé pochvy probíhá již automatizovaně. Ošetření je bezbolestné, klientka vnímá pouze mírné teplo. Na konci cca 30 minutového zákroku je pak ošetřen ještě poševní vchod.

Efekt pociťuje většina klientek ( i jejich partnerů) ihned při prvním styku.

Po ošetření

Nejsou potřeba žádná omezení kromě týdenní sexuální abstinence. Doporučujeme také vynechat koupání ve veřejných bazénech, neboť sliznice pochvy je týden po ošetření vnímavější ke vstupu infekce.

Zákrok VAGINÁLNÍ OMLAZENÍ je vhodný pro všechny ženy po porodech, zejména ty, které nejsou spokojeny s objemem svojí pochvy s dopady na jejich partnerský sex, pro ženy trpící suchostí sliznice pochvy a opakovanými záněty a svěděním.

RenovaLase je jedinečná inovativní a neinvazivní laserová terapie odstraňující symptomy vaginální atrofie. Je založena na neabrazivním fototermálním ošetření vaginálního kanálu. Klinické studie prokazují, že se jedná o účinný, snadno použitelný, rychlý a bezpečný postup, který snižuje potřebu dlouhodobého podávání estrogenu a zároveň přispívá k vymizení obtíží v sexuálním životě.

Jak RenovaLase funguje?
Ošetření metodou RenovaLase je založeno na laserem vyvolaném mírném a kontrolovaném zahřívání vaginální tkáně pomocí Y: YAG 2940 nm Er: YAG. To stimuluje tzv. angiogenezi, aktivitu buněk vazivové tkáně a tvorbu nového kolagenu. To vše bez tepelného nebo ablativního poškození. Konečným výsledkem je zvýšení tloušťky epitelu a vaskularizace vrstev slizničního vaziva. Po zákroku dochází ke snížení příznaků jako je suchost, svědění, podráždění a bolestivost při intimním styku.

Výjimečné klinické výsledky
Výsledky klinické studie Marca Gambaccianiho a Dr. Adriana Gaspara jasně prokázaly znatelné zlepšení symptomů vaginální atrofie po zákroku metodou RenovaLase. Jde zejména o příznivé změny v dráždivosti vaginální sliznice se současným zvýšením hladiny kolagenu a vaskularizace, stejně jako hladiny glykogenu a tloušťky slizničního epitelu. Pozitivní účinky jsou dlouhodobé, výsledky studie byly prokazatelné při sledování pacientek až 6 měsíců po zákroku. RenovaLase je vhodný také pro pacientky s rakovinou související s působením estrogenu (jako je rakovina endometria, rakovina prsu atd.) nebo pro pacientky s rodinným zatížením touto diagnózou.

Video o laseru Fotona SP Dynamis