FOTONA SP Spectro - je unikátní v tom, že kombinuje 2 nejvýkonnější lasery - Er:YAG (erbiový) a Nd:YAG (neodymiový). Tyto lasery v kombinaci s různými typy nástavců a nastavení parametrů umožňují nejširší spektrum zákroků na poli estetické medicíny, dermatologie, gynekologie, ORL a chirurgie.

Výrobce FOTONA vyrábí nejlepší lasery na světě s více než 45 lety zkušeností v oblasti laserové technologie. Fotona špičkou v oboru díky nové úrovni inovací a výkonu. Fotona je uznávána jako světový lídr v oblasti estetických aplikací a technologií, úzce spolupracuje s předními univerzitami a lékařskými výzkumnými centry po celém světě. laser disponuje mnoha kontrolními mechanismy, jsou zcela minimalizovány nežádoucí účinky, proto laser Fotona se považuje se za  maximálně bezpečný laser.

Zákroky se provádí ambulantně v místním znecitlivění, pokud je to nutné. Vždy je ale nutná konzultace pro případnou adaptabilnost pacienta k zákroku.

Nejžádanější ošetření  laserem  Fotona SP Spectro jsou tato:

Nejžádanější ošetření estetické dermatologie a omlazovací procedury, která umí pouze laser Fotona SP Spectro jsou tato:

Fotona nabízí protokol laserové léčby akné, který poskytuje skutečně komplexní řešení problému. Fotona má k dispozici přesně řízený laser Nd: YAG, jenž bezpečně proniká do pokožky a účinně zaměřuje hyperaktivní mazové žlázy; snižuje tak i riziko vzniku nových zánětů. Kromě tepelně penetračních účinků léčba laserem Nd: YAG rovněž urychluje proces hojení a stimuluje remodelaci kolagenu, což je u dlouhodobé léčby akné velice důležitý krok, který braní vzniku jizev.

Nedýmový laser se osvědčil při léčbě akné, protože má vhodné vlastnosti při řešení tohoto problému:

 • ošetření pupínků laserovým paprskem je nejsterilnějším způsobem jejich odstranění, protože má baktericidní vlastnosti;
 • laser nejen přispívá k eliminaci "zralých" zánětu, ale také ničí proces tvorby nových na buněčné úrovni, snižuje aktivitu mazových žláz a jejich ucpávání;
 • podporuje aktivní tvorbu kolagenu v hlubokých vrstvách epidermis, díky čemuž jsou současně s léčbou akné vyhlazeny jizvy a pokožka se stává svěží a pružnou;
 • bodové ošetření problémových oblastí pokožky laserem nezpůsobuje intoxikaci těla a popáleniny, protože toto ošetření laserem se nazývá „studené“;
 • hloubka průniku laseru do vrstev kůže se nastavuje individuálně, díky čemuž je laserové ošetření akné celkem pohodlné;
 • dochází k výraznému zlepšení krevního oběhu, metabolických procesů, což významně urychluje resorpci poškozené kůže.

Zotavení:

Po zákroku může dojít k mírnému zarudnutí, které obvykle zmizí po 2-3 hodinách nebo dříve. Lékař doporučí domácí péčí, protože ihned po zákroku pokožka je náchylná k loupaní, zmizí za několik dní nebo méně. Kůže se stává dokonale hladkou a měkkou.

Jizvy po akné - skvělých výsledků v léčbě  problematických jizev po akné dosahujeme pomocí speciálního frakčního skenneru F-runner, který navodí remodelaci kolagenních vláken podkoží s minimální dobou rekonvalescence oproti standartnímu laserovému resurfacingu.

Na rozdíl od chemického peelingu a dermabraze, je u této metody hloubka penetrace přesně kontrolována. Laser jemně odpaří mikronové vrstvy jizev akné z povrchu a odhalí zdravou, nepoškozenou pokožku. Tato laserová metoda je rychlá a bezpečná.

Jizvy a strie - lasery jsou ideální pro účinnou léčbu široké škály jizevnaté tkáně. U hypertrofických jizev prokázal klinický výzkum prováděný pomocí vlnové délky Nd: YAG podstatné zlepšení estetického vzhledu a celkové kvality zjizvené tkáně, včetně erytému, objemu, ohebnosti atd. V mnoha případech lze dosáhnout dalšího zlepšení také pomocí jemné ablace kůže laserem Er: YAG.

Mini invazivní charakter léčby odstraňování jizev laserem způsobuje jeho obecně dobrou snášenlivost. Psychologický dopad léčby jizev pocítíte díky rychlosti zákroku téměř okamžitě.

V dnešní době se mnoho z nás potýká, ač nerado, s různými kožními výrůstky, jako jsou mateřská znaménka, veruky, fibromy, pihy. Mnohdy jde při odstraňování o estetický problém, ale je dobré nepodceňovat žádný útvar na těle (mohou se nacházet kdekoli) a raději vždy absolvovat vyšetření pro zhodnocení zdravotního rizika. Pro jejich odstranění jsou vážné důvody, protože převážná část z nich jsou způsobena virem HPV (lidský papilomavirus) a šíří se po těle kontaktem, tudíž hrozí riziko roznesení infekce na jiné části těla. Je důležité také vyloučit, zda nejde o útvar benigní.

Dermatologickému zákroku vždy předchází konzultace s odborníkem

Na klinice Synergy vždy před vlastním zákrokem probíhá odborná konzultace. Jejím cílem je přesně určit, jaký dermatologický projev má být odstraněn. Na základě výsledku vyšetření lékař určí, jakou metodou daný projev odstranit (laserem nebo chirurgicky s histologickým vyšetřením). Specialista přitom nezkoumá pouze příslušné znaménko / výrůstek, ale vyšetřuje také aktuální zdravotní stav pacienta i rodinnou anamnézu pro odhalení případné dědičné zátěže. Teprve je-li si lékař 100% jist, že zákroku nestojí nic v cestě, doporučí zákrok a seznámí vás s jeho cenou.

Pozor! Tento zákrok neprovádíme dětem do 15 let. Dětem od 15 do 18 let provádíme zákrok jen s povolením jednoho z rodičů.

Jak probíhá zákrok?

Odstranění výrůstku laserem Fotona funguje na principu odpařování neboli vaporizace. Paprsek laseru, řízený počítačem, odstraňuje nežádoucí tkáň (kožní výrůstky - znaménka, bradavičky) velice precizně po mikroskopických vrstvách. Tkáň se zahřeje na vysokou teplotu a doslova se odpaří. Zákrok není nijak výrazně bolestivý, pouze ucítíte mírné štípání až pálení. V případě zákroků většího rozsahu nebo na přání pacienta ošetřované místo znecitlivíme buď injekčně, nebo anestetickou mastí ELMA.

Výhody zákroku:

 • Rychlé zhojení bez jizev
 • Snížená krvácivost i bolestivost
 • Bezpečný a účinný ambulantní zákrok
 • Rychlé obnovení pokožky

Klinické projevy růžovky mohou vypadat různě, v závislosti na stadiu a závažnosti onemocnění. Růžovka je lokalizována nejčastěji ve středu obličeje. Nos a tváře jsou postiženy téměř vždy. Pacienty často mívají bolestivý pocit, neustálé svědění, loupání. U růžovky je zaznamenáno poškození kapilárních cév, zánět vlasových folikulů, trvalé zarudnutí. Léčba růžovky je velmi složitá a dlouhodobá, vyžaduje od pacienta trpělivost a vytrvalost.

Beauty Clinic Synergy používá integrovaný přístup k léčbě růžovky, včetně využití nejnovějších pokroků v laserové technologii. Speciální režim laseru Fotona  SP Spectro umožňuje ovlivnit tři faktory onemocnění najednou. Nejprve laserový paprsek zničí demodex a další mikroorganismy, které mohou zhoršit zánět. Za druhé, laser „spouští“ mocné mechanismy samoléčby a regenerace pokožky, posiluje kapilární cévy.  A za třetí, laser eliminuje následky růžovky - čistí a vyhlazuje povrch pokožky, zbavuje ji zrohovatěných šupin, „krust“ a dalších stop po zánětlivé reakci.

Velmi šetrné a rychlé ošetření rosacei (růžovky) provádíme laserem a postačí 3 – 5 ošetření během roku. Jedno ošetření trvá 5 minut, je zcela bezbolestné.

 • Dlouhodobě pomáhá s růžovkou
 • Bleskové ošetření - trvá jen 5-15 minut
 • Probíhá zcela bez bolesti

Laserová léčba onychomykózy je zákrok, který vám poskytne jedinečnou příležitost pohodlně a bezpečně se zbavit plísní nehtů NAVŽDY!

Během laserového ošetření nehtů postižených houbami laserové působení sterilizuje mycelium a spory hub, takže jejich další vývoj je NEMOŽNÝ.

Laserová léčba onychomykozy  je účinná terapie BEZ LÉKŮ!

Hlavní výhody laserové terapie:

 • Bezpečnost a pohodlí
 • Odstranění hlavní příčiny nemoci.
 • Úplná absence nutnosti dlouhodobě užívat vysoce toxické systémové léky.
 • Procedura je prakticky bezbolestná.

Kontraindikace:

 • Těhotenství a kojení.
 • Užívání antikoagulantu, imunosupresiv, léků s fotocitlivými účinky během posledních 6 měsíců.
 • Jakýkoli typ nádoru.
 • Cukrovka.

Průběh léčby:

obvykle 4 - 10 procedur s intervalem 1 týden. Protože zdravý nehet doroste během několika měsíců, musíte být trpěliví a uvědomit si, že výsledek ošetření nebude patrný okamžitě.

Laserová léčba nehtů je nejúčinnější, progresivní a bezpečnou metodou řešení onychomykózy!

Video o laseru Fotona SP Spectro

Odstranění kožních výrůstků laserem Fotona

Odstranění chrápání laserem Fotona

Léčení aktivních akné laserem Fotona

Odstranění plísně na nehtech laserem Fotona

Redukce jizev po akné nebo strií laserem Fotona