Výrobce FOTONA vyrábí nejlepší lasery na světě.  Jedná se o nejmodernější technologii, kdy laser disponuje mnoha kontrolními mechanismy, jsou zcela minimalizovány nežádoucí účinky, jako je spálení apod., které dříve bývalo častým doprovodným jevem. Založena v roce 1964, pouhé čtyři roky po vynálezu prvního laseru, je společnost Fotona jedním z nejzkušenějších výrobců technologicky velmi vyspělých laserových systémů, které jsou uznávané pro jedinečný design, výrobu a podporu.

Fotona vystavuje všechny komponenty přísnému testování a výrobu všech svých lékařských a dentálních laserových systémů zajišťuje ve své továrně. Tato dlouhodobá oddanost dokonalosti zajišťuje, že se laserové systémy této společnosti vyznačují nejvyšší kvalitou, spolehlivostí a velmi dlouhou životností.

FOTONA SP Dynamis - je unikátní v tom, že je navržena pro všechna důležitá estetická ošetření. Tím, že kombinuje dvě vzájemně se doplňující vlnové délky, fungují Lasery SP jako vysoce všestranné, multifunkční systémy, které mohou provádět mimořádně širokou škálu aplikací v oblasti estetiky, chirurgie a gynekologie. Vlnová délka Nd: YAG je vhodná k dosažení nejhlubších vrstev pokožky, zatímco vlnová délka Er: YAG je ideální pro odstraňování povrchových nedostatků za účelem nabytí vizuálně atraktivního a dlouhodobého účinku. Zlatý standard technologie laseru Nd: YAG společnosti Fotona nabízí potřebný výkon k provádění širokého spektra estetických aplikací, od omlazení pleti či odstranění ochlupení, až po léčbu akné, cév atd. Laser Nd: YAG řady SP podporuje vysokorychlostní snímač S-11 společnosti Fotona , který zajišťuje maximální rychlost, bezpečnost a efektivitu ošetřované oblasti o velké ploše.

Kromě toho nový, revoluční ultra-dlouhý pulzní režim Fotona PIANO mode umožňuje hloubkové pronikání tepla z Nd: YAG, přičemž epidermis zůstává v bezpečí a nedochází k nepříjemným pocitům ze strany pacienta. Řada SP rovněž nabízí výkon laseru Er: YAG třetí generace u omlazování pleti, s precizní mikronovou kontrolou ablace vrstvu po vrstvě. S funkcemi od povrchového až po hloubkový peeling, od neablativních až po plně ablativní postupy, kompletní či frakční omlazování, může být léčba přizpůsobena dle konkrétního stavu pleti s ohledem na dosažení mimořádných výsledků. Patentované řešení technologií VSP(Variable Square Pulse - variabilní čtvercový puls) a nejnovější režim Fotony SMOOTH mode představují jen některé z vlastností, které dělají řadu SP nejvyspělejší laserovou technologií Er: YAG.