Pokud jste unaveni z častého holení, následných vyrážek, zarůstání chloupků či utrácení peněz za bolestivé vytrhávání chloupků voskem, je časově i cenově výhodnější podstoupit laserovou epilaci, která dokáže efektivně odstranit chloupky z obličeje i těla.

Na naší klinice používáme nejmodernější italský diodový 808 nm laser, který může ošetřovat světlejší či jemnější chloupky a díky systému chlazení je ošetření prakticky bezbolestné.

Laser Modula DL 808 je dvakrát rychlejší než ostatní diodový lasery. 600 wattů výstupního výkonu umožňuje získat rychlost 12 pulzů za sekundu. Rychlejší skenování kůže a krátký čas ošetření umožňuje nabídnout klientům více kvality a pohodlí. Tajemství jeho výkonu je v chladicí technologii HPC, která chrání pokožku a zaručuje vysoký výkon. Chladicí systém poslední generace, který přeskakuje těžkopádné technologie minulosti, je schopen pohlcovat rychle teplo produkované vysokým výkonem diody. Tímto se plně využije energie laseru k efektivní depilaci. Ochrana kůže je zajištěna SCS Skin chladicím systémem, který ochlazuje kůži a chrání kůži před vysokou teplotou.

Jak to funguje?

Diodový laser (808 nm) pro trvalou epilaci, který funguje na principu selektivní fototermolýzy, tj. absorpce světelné energie laseru melaninem ve folikulu chloupku. Světelná energie se zde mění na energii tepelnou, která zničí vyživující struktury folikulu. V důsledku větší koncentrace melaninu ve folikulu chloupku než v ostatních tkáních, dojde k výrazně většímu zahřátí folikulu než okolní tkáně a tím k jeho trvalému odstranění.

Pro koho jé doporučeno?

  • Pro všechny fototypy.
  • Vysoká citlivost na bolest.
  • Pánské silný až jemní zbytkové chloupky.
  • Povrchy na kostech, vaginálním labiu a perianální oblasti, kde je zapotřebí vysoké přesnosti.

Kolik ošetření budu potřebovat?

Obvykle je zapotřebí absolvovat sérii alespoň 10 ošetření pro ženy a 12 ošetření pro muže s rozestupem jednoho měsíce dle ošetřované oblasti. Opakování je nutné z toho důvodu, že je ošetření účinné pouze na chloupky, které jsou ve fázi aktivního růstu (tzv. anagen), ve které se momentálně nachází pouze cca 20% chloupků z ošetřované lokality. Během absolvování všech ošetření, je velmi důležitá pravidelnost návštěv. V případě nedodržování předepsaných termínů nelze zaručit kvalitní výsledky epilace.

Dosažený výsledek zůstává po dlouhou dobu, ale přesto mají vlasové folikuly tendenci se zotavovat, doba se obvykle pohybuje od 1 do 8 let - to je přesně doba, po kterou můžete zapomenout na slovo "epilace". Období zotavení folikulu závisí výhradně na individuálních charakteristikách osoby (především hormonální pozadí).

Jaký je rozdíl mezi ošetření IPL, diodovým a alexandritovým laserem?

Mnoho vědeckých studii potvrdily, že nejméně účinným prostředkem pro odstranění chloupků je intenzivní pulzní světlo (IPL), kdy bývá zapotřebí vysoký počet opakování, ošetření nemá dlouhotrvající výsledky a není možné bezpečně ošetřit tmavší fototypy. Jako nejúčinnější ze všech tří typů přístrojů vyšlo ošetření chloupků diodovými lasery. Ošetření alexandritovým laserem je bolestivější a méně účinnější, pro standardní evropské fototypy pleti (1-4), než ošetření diodovým laserem (např. Modula DL 808) z důvodu použití nižší vlnové délky, která propouští více světla.

Jsou nějaká omezení před a po ošetření?

Po dobu min. 4 týdnů před ošetřením chloupky nevytrhávejte. Za 1-2 dní před návštěvou kliniky doporučujeme oholit nebo zastřihnout ošetřovanou plochu do výšky 0.5 -1 mm, v opačném případě bude snížena efektivita laseru. Ošetření se také nedoporučuje absolvovat na čerstvě opálené pokožce. Den před ošetřením chloupky oholte do hladka. Po ošetření doporučujeme pokožku několik dní zvýšeně hydratovat přípravky s panthenolem či aloe vera a vyhnout se návštěvám sauny či bazénů, které by mohly způsobit podráždění pokožky. Do podpaží min. 12 hod neaplikujte sprejový antiperspirant/deodorant. Zamezte působení UV záření na ošetřenou oblast min. 2 týdny po ošetření (můžete používat krémy s SPF 50).

Kdo bude provádět ošetření?

Ošetření provádí certifikovaný zdravotnický personál naši kliniky.

Pokud i Vy uvažujete o odstranění chloupků diodovým laserem, neváhejte nás kontaktovat!

Video ukázka laserové epilace horního rtu