Brazilská depilace je moderní trend, který k nám přišel z Brazílie a USA. Pravá brazilská depilace znamená kompletní odstranění chloupků na intimních místech těla. V Evropě se ale pod pojmem brazilská depilace ponechá ochlupení tvořící určitý tvar, nejčastěji v podobě úzkého proužku (landing strip) nebo trojúhelníku (triangle). Varianta Bikiny je odstranění chloupků v oblasti třísel. V případě depilace verze Bikiny Tanga jsou chloupky navíc odstraněny i v horní časti zadních partií. Je sice poměrně bolestivější než holení žiletkou, ale při postupném opakování se chloupky ztenčuji a pak už ani nebudete cítit, že se vytrhávají. Silnější chloupky a hustější porost holení ani depilační krémy nezvládnou, a navíc chloupky budou dorůstat rychle, což vyvolá nepříjemné svědění.

Před depilace a po depilace provádíme speciální ošetřeni pokožky!

Výhody:

  • poměrně dlouhá doba dorůstání, 4-6 týdny
  • pokožka je po ošetření hladka a bez podráždění, sametová hebká
  • minimalizuje riziko zarůstaní chloupku
  • netvoři se žádné pupínky a veškeré podráždění do hodiny zmizí

U nás si můžete vybrat depilaci dvěma způsoby: voskem nebo cukrovou pastou. Každý způsob má své výhody a nevýhody z pohledu vnímaní bolesti.

Jak to probíhá?

Brazilská depilace se provádí bez spodního prádla. Chloupky by neměly být kratší než 3mm, ani delší než 1cm, odstranění chloupku potom je méně bolestivé. Partie se odezinfikují tonikem před depilací, osuší a zapudrují speciálním pudrem před depilací.

Při depilaci cukrovou pastou se na pokožku nanášena cukrová pasta proti směru růstu chloupků a chloupky se vytrhávají i s kořínky pomocí depilačních proužků nebo cukrovou pastou samotnou.

Při depilaci voskem se na pokožku nanese vrstvička teplého vosku, na který se přiloží pruh látky a pak se rychle, tentokrát proti směru růstu chloupků, škubne. A pak ještě několikrát.

Kosmetička při depilaci používá latexové rukavice. Všechny pomůcky k depilaci jsou jednorázové. Po depilaci je pokožka ošetřena zklidňujícím a čisticím tonikem.

Kontraindikace:

  • poraněná pokožka
  • spálena pokožka
  • virové bradavice
  • infekční onemocnění kůže
  • trpíte li chlamydiemi, kožními plísněmi, kvasinkami, výtoky, nebo menstruaci

Pokud jste unaveni z častého holení, následných vyrážek, zarůstání chloupků či utrácení peněz za bolestivé vytrhávání chloupků voskem, je časově i cenově výhodnější podstoupit laserovou epilaci, která dokáže efektivně odstranit chloupky z obličeje i těla.

Na naší klinice používáme nejmodernější italský diodový 808 nm laser, který může ošetřovat světlejší či jemnější chloupky a díky systému chlazení je ošetření prakticky bezbolestné.

Brazilská depilace
Typy brazilské depilace