Injekční lipolýza patří k jednomu z nejúčinnějších a nejšetrnějších způsobů boje při odstraňování tukových polštářků v problematických partiích (podbradek, bříško atd.) bez chirurgického zákroku.

Tato metoda spočívá v injekční aplikaci speciálních chemických látek do problémové oblasti, které vyvolávají procesy (stimulují) rozštěpení tuků s jeho následným odbouráváním z těla přirozenou cestou. Účinnou látkou injekční lipolýzy je fosfatidylcholin neboli lecitin, který doslova rozpouští tuk v těch partiích, kde již nepomáhají diety ani cvičení.

Tuto metodu lze rovněž použít pro korekci těla po chirurgické liposukci.

Výhody injekční lipolýzy:

  • ambulantní neinvazivní metoda, která nezanechává žádné stopy na kůži
  • nevyžaduje speciální přípravu ani dodržování přísných pravidel po zákroku
  • rychlý zákrok (20–30 minut), bez anestezie, bez bolesti
  • proceduru lze kombinovat s jinými metodami hubnutí pro zesílení efektu
  • cenová dostupnost
  • jednoduchá a šetrná metoda

Co obnáší vlastní ošetření:

Lipolytická látka fosfatidylcholin se aplikuje do oblasti nahromadění podkožního tuku pomocí velmi tenké jehličky do hloubky přibližně 12 mm. I když taková hloubka je mnohem větší, než při aplikaci mezoterapeutických injekčních koktejlů s kyselinou hyaluronovou, procedura obvykle neobtěžuje pacienta a je poměrně bezbolestná, navíc odstraňuje tuk rovnoměrně.

Výsledkem procedury injekční lipolýzy je:

  • rovnoměrné odstranění tuku
  • zpevnění pokožky díky stimulaci tvorby kolagenu

Omezení po proceduře:

Po provedené injekční lipolýze se pacient bez problémů vrací do normálního života. Je vhodné dodržovat jen obecné doporučení lékaře, jako je omezení fyzické námahy, solária a sauny zhruba týden. Ojediněle je možné setkat se s otoky a zarudnutím pokožky v místech injekční aplikace, které ale zmizí během dvou až tří dnů.

Doporučujeme:

Pro dosažení maximálního účinku je zapotřebí 1–3 ošetření v intervalech 2–3 týdnů. Chcete-li zlepšit výsledky, doporučujeme znovu absolvovat zákrok po půl roce.