Při ošetření intenzivním pulsním světlem (IPL), na rozdíl o laseru, IPL přístroj využívá světlo různých vlnových délek. IPL prochází přes vrchní vrstvu kůže epidermis a dostává se až do hlubší vrstvy kůže dermis, kde se nachází krevní cévy, pigmentové buňky a kolagenová vlákna. Během ošetření je  epidermis nedotčená a proto se lze vyhnout jejímu poškození. Dochází k regeneraci kůže a tvorbě nových kolagenových a elastinových vláken, jenž jsou produkovány vazivovými buňkami fibroblasty.

IPL ošetřením lze dosáhnout velmi dobrých výsledku při celkovém omlazení pokožky fotorejuvenace. Ošetření IPL má nezastupitelnou úlohu taky při léčbě akné, Rosacei (růžovky), odstranění červených žilek na obličeji a těle, pigmentových a stařeckých skvrn.

Naše klinika používá nejmodernější plně-automatický přístroj. Nastavení probíhá automaticky, dle barvy pokožky /6 typů/, má vodní chlazení, které je doplněno novým typem chlazení krystalu hlavice na -3 stupně. Proto je pro klienta ošetření IPL nebolestivé a velmi efektivní již po první návštěvě. Další výhodou přístroje je velká plocha IPL  hlavice (50x12mm) pro ošetření větších ploch.

Naše klinika nabízí širokou škálu IPL ošetření, které se používají samostatně, nebo jako efektivní doplněk k jiným procedurám.

DRUHY IPL OŠETŘENÍ:

Co je to fotorejuvenace?

Stárnutí pokožky je bezesporu fyziologický proces, způsobený především degenerativními procesy, které se objevují na kůži, které chybí pevnost, pružnost a elasticita. Neestetické tmavé skvrny se mohou objevit díky špatné buněčné aktivitě, stejně tak mimické vrásky způsobené pohybem obličejových svalů. Projevy stárnutí jako jsou vrásky, rozšířené póry, pigmentové skvrny, solární a lentigo skvrny, cuperóza mohou být eliminovány díky intenzivní pulzní technologii Modula IPL. Díky stimulaci fibroblastů a aktivaci procesu nového kolagenu se pulzní světlo používá k eliminaci tvorby vrásek, především v problémových zónách na obličeji jako jsou oblasti kolem očí, rtů a na čele. Speciální systém ochrany kůže umožňuje vybrat nejvíce vhodnou vlnovou délku pro každé ošetření. Paprsek působí specificky v epidermis a vede k uzavření pórů, zatímco kůže (škára) zůstává neporušená. Výsledky na kůži jsou kompaktnější, protože ošetření navrátí kůži značnou elasticitu a viditelné rozzáření. Pulzní světlo termických stimulů se také používá pro eliminaci melaninu, patřící do hlubokých vrstev epidermis.

Zpevnění a omlazení pokožky pomocí pulzního světla je určeno pro klienty, kteří si přejí mít pevnější pokožku, ale nechtějí se uchylovat k drastickým metodám plastické chirurgie. Fototerapie je zcela nebolestivé a neinvazivní ošetření. Výsledkem je hydratovaná, zpevněná a vypnutá pokožka. Na rozdíl od invazivních metod se ihned po absolvování fototerapie můžete vrátit do běžného života.

Jak fotorejuvenace funguje?

Tato metoda omlazení funguje na principu zahřívání dermis nízkými dávkami světelné energie. Světelný impulz filtrovaného paprsku je absorbován pokožkou, čímž dochází k povzbuzení a obnově buněk. Ty začnou produkovat kolagen, vyhlazují se vrásky, pokožka se zpevní a vypíná. Pleť celkově omládne. A co je nejlepší, při správné péči může být toto zlepšení dlouhodobé.

Počet aplikací 3 až 5

Jak často: 1x měsíčně, Délka aplikace 30 minut.

Jak probíhá fotorejuvenace?

Ošetření pomocí fototerapie je rychlé a bezbolestné. Pleť nejprve očistíme od make-upu a parfému. Na ošetřovaná místa naneseme dostatečné množství ultrazvukového gelu. K ochraně vašeho zraku vám zapůjčíme ochranné brýle, které si před započetím procedury nasadíte. Proškolená kosmetička pak provede ošetření světelnými impulzy. Vše bude hotové do 30 minut.

Na jaké výsledky se můžete těšit?

Výsledkem fototerapie je hebká a zpevněná pokožka. Nově nabytý mladistvý vzhled a sebevědomí si zamilujete. Naše klientky si nejvíce pochvalují vyhlazení vrásek a  vypnutí reliéfu poprsí nebo bříška.

Pro maximální míru účinnosti doporučujeme absolvovat proceduru 3x – 5x v měsíčních intervalech.

Jak se mám na proceduru připravit? Čekají mě po ošetření nějaká omezení?

Kůže nesmí být před ošetřením podrážděná od slunce nebo solária. Solárium, saunu, parní lázně a horké koupele vynechte i po ošetření.

Ideálním obdobím pro absolvování fototerapie je období od září do května, kdy není pokožka tolik vystavena přímému slunečnímu světlu.

Jaké partie ošetřujeme?

Ošetřit fototerapie lze celý obličej nebo jen jeho části: proti vráskám okolo očí, vráskám na čele nebo kolem úst. Zpevnit pokožku můžeme také v partiích poprsí, dekoltu, krku a dlaní.

Jak probíhá léčba akné pomocí IPL?

Bezbolestné neinvazivní ošetření akné pomocí IPL dosahuje po několika opakováních vysokých účinků. Pulzní světlo přímo zasahuje zdroj akné, působící na konkrétní molekuly v našem organismu: porfyrin z hemoglobinu. Pokud je porfyrin vystaven viditelnému světlu, stává se chemicky aktivním, napomáhá okysličení a tím zamezuje tvorbě akné a snižuje produkci mazových žláz. V souladu s jakýmkoli jiným ošetřením je postup a účinnost procedury spojená s požitím vhodné vlnové délky.

Na jaké výsledky se můžete těšit?

Doporučujeme absolvovat 4 – 6 ošetření během 21 – 28 dní a následně dle potřeby.

Po proceduře může být akné plně odstraněno nebo alespoň v maximální míře redukováno. Pro dlouhodobý efekt je nutné dále dodržovat správnou životosprávu pleti věnovat potřebnou péči.

Jak se mám na proceduru připravit? Čekají mě po ošetření nějaká omezení?

Při léčbě akné je vhodné vyvarovat se nezdravým a mastným potravinám.

Před ošetřením by neměla být pleť opálená. IPL nesmí být prováděno na opálenou pleť.

Po ošetření je nutné chránit se ochranným faktorem proti UV a vyhnout se pobytu v sauně.

Pro maximální efekt pokožku hydratujte a používejte čistící vody a mléka bez alkoholu.

Jaké partie ošetřujeme?

Akné lze léčit v obličeji, na ramenou, horní části hrudi a zádech.

Jak to funguje?

Pro odstranění žilek se používá IPL hlavice se světlem o délce 520 -1200 nm, který odstraňuje rozšířené žilky v obličeji, na dolních končetinách i kdekoli jinde na těle. V těchto případech je ošetření založené na selektivní fototermolýze, která umožňuje absorpci tepla výlučně hemoglobinem obsahující v nejvíce povrchových kapilárech červené koule. Zásahem paprsku, přenáší koule teplo do kapilár, ve kterých dojde k tepelnému uzavření rozlitého cévního řečiště a nemocných kapilár, které budou později nahrazeny normálními bez způsobení poškození na okolní pokožku.

Před a po ošetření IPL:

Neopalujte se, nenavštěvujte solárium, saunu, parní lázně, horké koupele (zvýšeným prokrvením se prodlužuje doba hojení a může dojít k podráždění kůže). Důležité je po ošetření používat krémy s vysokým UV +50. Pokud se v místě objeví drobné mikrostroupky, pokožku je nutné hydratovat a stroupky nestrhávat. Užívejte potravinových doplňků ke zpevnění žilní stěny a prevenci vzniku metliček (např. Rutin). Dodržením zásad zvyšujete efektivitu ošetření.

Kontraindikace:

Těhotenství, kojení, epilepsie, rakovina kůže, aktivní opálení, užívání léků vyvolávajících zvýšenou citlivost kůže na světlo (např. antibiotika), zánětlivý proces na pokožce v místě zákroku, infekční onemocnění.

IPL přístroj je používán k odstranění nežádoucích pigmentových skvrn, především na obličeji, krku, dekoltu a hřbetu rukou, ale i na těle.

Při vzniku pigmentové skvrny dochází k nahromadění melaninu v určité oblasti, tím pak dochází k barevným nerovnostem pleti.

Při ošetření je světelný puls pohlcen barvivem obsaženým v pigmentové skvrně, následná přeměna na teplo (dosahuje teploty 60°), která umožňuje zahřátí v místě pigmentace a její zničení, aniž by se poškodila okolní tkáň. Po zákroku se pigmentové skvrny tmavě zabarví, na ošetřovaném místě se vytvoří jemné stroupky, které se samy během 1-3 týdnů postupně sloupnou, protože vrstva pokožky se neustále přirozeně obnovuje.

Před a po ošetření IPL:

Neopalujte se, nenavštěvujte solárium, saunu, parní lázně, horké koupele (zvýšeným prokrvením se prodlužuje doba hojení a může dojít k podráždění kůže). Důležité je po ošetření používat krémy s vysokým UV +50. V místě se objeví drobné mikrostroupky, pokožku je nutné hydratovat a stroupky nestrhávat. Užívejte potravinových doplňků ke zpevnění žilní stěny a prevenci vzniku metliček (např. Rutin). Dodržením zásad zvyšujete efektivitu ošetření.

Kontraindikace:

Těhotenství, kojení, epilepsie, rakovina kůže, aktivní opálení, užívání léků vyvolávajících zvýšenou citlivost kůže na světlo (např.antibiotika), zánětlivý proces na pokožce v místě zákroku, infekční onemocnění.

POZOR! Máme pro vás připraveny výhodné cenové balíčky se slevou.

Pokud si zakoupíte balíček na 3 IPL ošetření dostanete slevu 10%, na balíček 5 ošetření 15%.

Neváhejte a využijte tuto nabídku za nejvýhodnější ceny v Praze!