FOTONA SP Spectro - je unikátní v tom, že kombinuje 2 nejvýkonnější lasery - Er:YAG (erbiový) a Nd:YAG (neodymiový). Tyto lasery v kombinaci s různými typy nástavců a nastavení parametrů umožňují nejširší spektrum zákroků na poli estetické medicíny, dermatologie, gynekologie, ORL a chirurgie.

Výrobce FOTONA vyrábí nejlepší lasery na světě, jsou uznávány po celém světě jako "zlatý standard" laserové technologie. Jedná se o nejmodernější technologii, kdy laser disponuje mnoha kontrolními mechanismy, jsou zcela minimalizovány nežádoucí účinky, proto laser Fotona se považuje se za  maximálně bezpečný laser.

Zákroky se provádí ambulantně v místním znecitlivění, pokud je to nutné. Jde o miniinvazivní zákrok, který je doporučován absolvovat nejlépe v chladnějších měsících, ale ne bezpodmínečně. Není limitován věkem ani pohlavím, vždy je ale nutná konzultace pro případnou adaptabilnost pacienta k zákroku.

Kromě estetického hlediska a zlepšení vzhledu kůže, má odstranění kožních defektů i účinek preventivní, protože při včasném odstranění napomáhá předcházení zdravotních problémů. Výhodou laserového zákroku oproti chirurgickému je zátěž na organismus minimální, další pozitiva:

 • Rychlé zhojení bez jizev
 • Bezpečný a účinný ambulantní zákrok
 • Rychlé obnovení pokožky

Nejžádanější ošetření estetické dermatologie a omlazovací procedury, která umí pouze laser Fotona SP Spectro jsou tato:

Kompletní odstranění vrásek, nedokonalostí pokožky a silný liftingový účinek, srovnatelný s účinkem plastické chirurgie. Fotona 4D ošetření je skvělou volbou pro ty, kteří se zdráhají využít niťový lifting, výplně či skalpel, ale vyžadují razantnější účinek.

Fotona 4D je souborem synergických, neinvazivních laserových zákroku, které jsou prováděny z vnější i vnitřní strany tváře a tím je dosaženo kontrakce kolagenu v celé oblasti a následného vypnutí a vyplnění bez použití injekčních výplňových materiálu. Dvě vlnové délky laseru (Er:YAG a Nd:YAG) a čtyři druhy ošetření umožňují komplexní přistup k omlazení ve čtyřech různých úrovních: v hluboké, střední i povrchové vrstvé kůže a zároveň jsou odstraněny drobné nedokonalostí.

Čtyři „dimenze“ v nazvu Fotona 4D odkazuji právě na čtyři odlišná laserová ošetření. Tyto zákroky jsou spojené v jednu efektivní metodu v bojí proti stárnutí obličeje, bez nutnosti anestezie či rekonvalescence. Toto ošetření lze aplikovat celoročně.

Jde o 4 po sobě jdoucí kroky, kdy lékař přizpůsobí přesně nastavené hodnoty přístroje konkrétnímu typu pokožky a dosahujeme tak naprosto skvělých výsledků za 60 minut.

 1. Smooth Lifting - Erbiový laser v první fázi ,díky patentované technologie Smooth, ošetří sliznice zevnitř úst na tváři. Hned po ošetření již lze cítit jazykem, že sliznice a kůže je výrazně pevnější.
 2. FRAC3 - Neodymovým laserem ve druhé fázi neinvazivně prohříváme pokožku v derme, tak odstraníme nerovnosti a zpevníme pleť.
 3. PIANO - Neodymovým laserem ve třetí fázi neinvazivně prohříváme do hloubky místa hlavních obličejových svalů. Dokáže totiž jako jediný z laserů pronikat nejhlouběji a stimulovat tvorbu kolagenu v hlubších vrstvách pokožky, kde běžné lasery ani neinvazivní přístroje nedosáhnou. Hned po ošetření je jasně viditelný liftingový efekt.
 4. SupErficial - Patentovaný postup leštění povrchu pokožky pomocí technologie „studeného“ peelingu. Provádí se plným nebo frakčním laserovým paprskem. Erbiovým laser vyhlazuje a barevně sjednocuje povrch pokožky. Výsledkem je pevnější, jasnější a pružnější pleť.

Dle nejnovějších zahraničních odborných publikací se pro maximální a až 2 roky přetrvávající efekt doporučuje absolvovat 2-3 ošetření za sebou v odstupu 3 měsíců.

Po ošetření se doporučuje používat krém s vysokým SPF. Pleť může být mírně zarudlá, zarudnutí do druhého dne ustupuje.

Našim klientům doporučujeme kombinaci ošetření  Fotona 4D a SmoothEye, díky tomu můžou dosáhnout výrazného omlazení celé oblasti obličeje, včetně očního okolí. Tato kombinace je vhodná jak pro ženy, tak i pro muže.

Délka ošetření: 60 min.

Neinvazivní Er: YAG laserové ošetření pro vypnutí a redukci vrásek v periokulární oblasti

 • Zlepšuje pružnost pokožky kolem očí, její celkovou strukturu a objem
 • Stimuluje tvarování kolagenu a iniciuje neokolagenezi v očním okolí
 • Jemný, rychlý a neinvazivní zákrok
 • Bezpečné ošetření s okamžitou kontrolou přesnosti
 • Ihned viditelný výsledek

SmoothEye je nový patentovaný způsob neabrazivního ošetření systémem Fotona SMOOTH pro vypnutí pokožky v periokulární oblasti a pro okamžité snížení výskytu vrásek kolem očí. SmoothEye viditelně napíná uvolněnou a stárnoucí pokožku očních víček a pokožku oblasti kolem očí s okamžitým výsledkem. Jedná se o velmi vyhledávanou neinvazivní kosmetickou proceduru.

Již po několika ošetřeních si v zrcadle všimnete celkově lepší pružnosti, struktury a objemu pokožky kolem očí včetně výrazné redukce vrásek.

Výhody ošetření metodou SMOOTH

Revoluční režim laserového zákroku Fotona SMOOTH ošetřuje pokožku jemným neabrazivním způsobem, bez krvácení a s maximálně přesně vyměřeným ukládáním tepla. Světelná energie působí v unikátní sekvenci vteřinových pulzů, čímž se zabraňuje hromadění tepla na povrchu kůže a dosahuje se rovnoměrného zahřívání v několika stech mikrometrech kožní tkáně. SMOOTH intenzivní a kontrolované zahřívání povrchové tkáně je ideální pro její vypnutí, podporuje remodelaci kolagenu a vyvolává neokolagenezi. Výsledkem je pak celkové vyrovnání vrásek a návrat pružnosti pokožky v ošetřovaných oblastech kolem očí.

Délka ošetření: 30 minut

Našim klientům doporučujeme kombinaci ošetření  SmoothEye a Fotona 4D, díky tomu můžou dosáhnout výrazného omlazení celé oblasti obličeje, včetně očního okolí. Tato kombinace je vhodná jak pro ženy, tak i pro muže.

Frakční resurfacing je vědecky ověřená a revolučně účinná metoda pro váš ještě mladistvější vzhled. Na rozdíl od tradičních zákroků jako jsou dermabraze a chemický peeling umožňuje vývoj laserové technologie stále přesnější kontrolu a zacílení při procesu ošetření metodou laserového resurfacingu kůže. Obnova přirozeně krásné pokožky má pak dlouhotrvající účinek.

Laserový paprsek při resurfacingu působí ve vrchních a středních vrstvách kůže a vyvolává následné efekty:

 • omlazení a obnovení pokožky
 • odstranění nebo vyrovnání jemných i hlubších vrásek celého obličeje nebo jeho části
 • omlazení krku a dekoltu, hřbetů rukou
 • odstranění hnědých a pigmentových skvrn, jizev, bradavic, mateřských znamének, fibromků
 • okamžité smrštění pokožky a liftingový efekt
 • tvorba nových kolagenních vláken a to až po dobu 6 měsíců od zákroku

Výhodami, je nejen okamžité vypnutí pokožky či obnova kolagenové produkce, ale taky zlepšení celkové struktury pleti, rychlejší hojení a odstranění drobných kožních výrůstků a pigmentových skvrn.

Proces omlazení pleti ve třech jednoduchých a efektivních krocích
V případě frakčního omlazení se jedná o jednoduchý třífázový postup optimalizovaný tak, aby výrazně zlepšil hladkost pokožky a dodal jí svěží a zdravější vzhled. Efekt hlubokého zahřívání laserovým paprskem Nd: YAG společnosti Fotona pomáhá omlazovat a stimulovat pokožku, zatímco paprsek Er: YAG pomáhá tělu vytvářet novou hladší pokožku.

Krok 1 – Kondicionování: Paprsek Nd: YAG prochází dvakrát po povrchu. První průchod poskytuje kůži krátký stimul, druhý průnik míří do tkáně, což způsobuje hluboké zahřívání FRAC3 a kondicionování pokožky pro účinnou terapii frakční léčbou.

Krok 2 – Frakční terapie: Staré odumřelé kožní buňky jsou odstraněny frakčním Er: YAG laserem. Jemné mikroablační kanály budou nahrazeny novými, pevnějšími a zdravými tkáněmi nové kůže.

Krok 3 – Peeling: Kůže je odstraněna světelným paprskem Er: YAG, který dokončí ošetření a odpomůže od povrchních nedokonalostí.

Použití frakčního světla k omlazení pokožky umožňuje dokonale odstupňovaný přístup podle vašeho výsledného očekávání a nabízí také určitý stupeň kontroly a účinnosti, který nabízí přesné zacílení při ošetření pokožky. Léčba se může odehrávat na škále od lehkých doteků až po hlubokou remodelaci kolagenu. Ta je ideální pro vaše radikální omlazení v případě, že nejste příznivcem chirurgických nebo chemických alternativ. Toto ošetření je vhodné pro všechny typy a tóny vaší pleti.

VectorLift® je inovativní řešení pro neinvazivní lifting obočí a horních víček.

Hlavní výhody

 • Lifting čela a nadzvednutí očních víček
 • Neinvazivní postup
 • Přirozeně vypadající výsledky

Popis VectorLift®

VectorLift® je založen na exkluzivní pulzní technologii režimu Er:YAG FotonaSMOOTH® společnosti Fotona, která se osvědčila jako výkonné a efektivní řešení pro zahřívání, stimulaci a obnovy podkožního kolagenu.  VectorLift® poskytuje optimální rovnováhu mezi okamžitým napnutím tkáně (povrchová kontrakce), tvorbou nového kolagenu (dlouhodobé omlazení) a dlouhodobým plynulým liftingovým efektem, které jsou pro pacienta pohodlné a nevytvářejí žádné nežádoucí vedlejší účinky.

Jak funguje metoda VectorLift®?

VectorLift® je 3 kroková procedura, která působí na celkovou ošetřovanou plochu pro dosažení maximálního nadzvednuti čela, obočí, zpevnění očních víček a zpevnění pokožky hlavy. Rozšíření ošetření na pokožku hlavy zajišťuje vytvoření kotvících bodů s liftingovým efektem díky vysoké adhezi SMAS (Superficial Muscular Aponeurotic System).

Jak pohodlné je ošetření?

Ošetřovací protokol je pohodlný a neagresivní, umožňuje pacientům okamžitě se vrátit ke svým pracovním a soukromým činnostem. Celková doba ošetření je 25 – 30 minut.

Doporučuje se 3 až 4 ošetření. Zákrok se obvykle provádí se bez anestezie. Pro citlivé jedince s lokální anestezii. V oblasti vlasové pokožky hlavy anestézie není nutná.

Výsledky

Díky svému komplexnímu přístupu k ošetření poskytuje VectorLift® působivé a přirozeně vypadající výsledky. Vzhledem k tomu, že se jedná o ošetření zaměřené na horní třetinu obličeje, lze jej také úspěšně kombinovat s ošetřeními střední a dolní části obličeje, jako je Fotona4D®, čímž pacient může získat ještě lepší a účinnější výsledky.

Ošetření Fotona 4D Lifting

Ošetření Fotona resurfacing (celkové omlazení)

Ošetření Fotona Smooth Eye

Ošetření Fotona VectorLift