FOTONA SP Spectro - je unikátní v tom, že kombinuje 2 nejvýkonnější lasery - Er:YAG (erbiový) a Nd:YAG (neodymiový). Tyto lasery v kombinaci s různými typy nástavců a nastavení parametrů umožňují nejširší spektrum zákroků na poli estetické medicíny, dermatologie, gynekologie, ORL a chirurgie.

Výrobce FOTONA vyrábí nejlepší lasery na světě s více než 45 lety zkušeností v oblasti laserové technologie. Fotona špičkou v oboru díky nové úrovni inovací a výkonu. Fotona je uznávána jako světový lídr v oblasti estetických aplikací a technologií, úzce spolupracuje s předními univerzitami a lékařskými výzkumnými centry po celém světě. laser disponuje mnoha kontrolními mechanismy, jsou zcela minimalizovány nežádoucí účinky, proto laser Fotona se považuje se za  maximálně bezpečný laser.

Zákroky se provádí ambulantně v místním znecitlivění, pokud je to nutné. Vždy je ale nutná konzultace pro případnou adaptabilnost pacienta k zákroku.

Omlazování pleti a omlazovací léčba obecně může být provedena buď v ablativních režimech pomocí laseru Er: YAG nebo neablativním laserem Nd: YAG v závislosti na konkrétním požadovaném estetickém výsledku, kterého chce pacient či lékař dosáhnout. Ablativní i neablativní léčebné procedury navíc mohou být kombinovány v rámci komplexní léčby zabraňující stárnutí.

NEABLATIVNI OŠETŘENÍ (bez potřeby rekonvalescence):

 

Absolutní hit v estetické medicíně.  Výsledkem je tedy během jedné hodiny nejen zpevnění kontur a omlazení pleti zevnitř, z podkoží, ale toto ošetření vyřeší i povrchové nedostatky pleti. Pozastaví proces stárnutí. Toto ošetření je v podstatě kombinací nití, výplní a resurfacingu.

PRINCIP A PRŮBĚH OŠETŘENÍ

Fotona 4D - aplikační schéma patentované společností Fotona, které žádný jiný laserový systém nenahradí. Jde o 4 po sobě jdoucí kroky, kdy lékař přizpůsobí přesně nastavené hodnoty přístroje konkrétnímu typu pokožky a dosahujeme tak naprosto skvělých výsledků v bojí proti stárnutí obličeje, bez nutnosti anestezie či rekonvalescence. Toto ošetření lze aplikovat celoročně.

 1. Smooth Lifting - Revoluční neablativní intraorální Er:YAG zákrok využívá kontrolovaný a jemný „hloubkový ohřev“ sliznice zevnitř úst, která snese mnohem větší energii než pokožka aniž by se spálila. Dochází ke stimulaci kontrakce kolagenu. Kromě okamžitého smrštění vláken kolagenu, dochází i k neogenezi kolagenu. Výsledkem je celkové zlepšení pevnosti a elasticity ošetřované tkáně, stejně jako vyplnění a pozvednutí nasolabiálních rýh z vnitřní strany tváře s efektem srovnatelným s injekční výplní. (DOBÍHAJÍCÍ EFEKT cca 2-3měsíce po ošetření)
 2. FRAC3 - Trojrozměrný frakční efekt Nd:YAG laseru a specifická struktura pulzu vytváří v ošetřované tkáni drobné oblasti s vysokou teplotou. Tento neablativní režim umožňuje ošetření hlubších nedokonalostí a doplňuje předchozí účinky intraorálního zákroku. Zároveň dochází k obnově mladistvého vzhledu pokožky, odstranění nedokonalostí pletí (žilky, pigmentace a t.d)
 3. PIANO - Unikátní ultra dlouhý pulzní režim Nd:YAG zastupuje třetí fázi ošetření Fotona 4D®. Laser bezpečně a rychle intenzivně prohřívá tkáň z vnější strany směrem dovnitř koncentrací tepelné energie v subkutánní vrstvě. Režim PIANO dokáže totiž jako jediný z laserů pronikat nejhlouběji a stimulovat tvorbu kolagenu v hlubších vrstvách pokožky, kde běžné lasery ani neinvazivní přístroje nedosáhnou. V režimu PIANO zajištuji hluboké zpevnění kůže a redukce tukových buněk.
 4. SupErficial - Patentovaný postup leštění povrchu pokožky pomocí technologie „studeného“ peelingu. Provádí se plným nebo frakčním laserovým paprskem. Který krásně vyhladí povrch pleti, uzavře rozšířené póry a zmírní jemné vrásky.

Dle nejnovějších zahraničních odborných publikací se pro maximální a až 2 roky přetrvávající efekt doporučuje absolvovat 2-3 ošetření za sebou v odstupu 3 měsíců.

Po ošetření se doporučuje používat krém s vysokým SPF. Pleť může být mírně zarudlá, zarudnutí do druhého dne ustupuje.

Našim klientům doporučujeme kombinaci ošetření  Fotona 4D a SmoothEye, díky tomu můžou dosáhnout výrazného omlazení celé oblasti obličeje, včetně očního okolí. Tato kombinace je vhodná jak pro ženy, tak i pro muže.

Kompletní odstranění vrásek, nedokonalostí pokožky a silný liftingový účinek, srovnatelný s účinkem plastické chirurgie. Fotona 4D ošetření je skvělou volbou pro ty, kteří se zdráhají využít niťový lifting, výplně či skalpel, ale vyžadují razantnější účinek.

Délka ošetření: 60 min.

Řešení pokleslých víček, vrásek kolem očí a omlazení očního Fotona Smooth Eye®

Zákrok nabízející zpevnění víček v oblasti očního okolí bez operace a zmenšení vrásek v okolí očí. Nebolestivý zákrok spočívající v intenzivním a kontrolovaném zahřívání  tkáně očního okolí laserovým paprskem. Okamžitě dochází ke smrštění kolagenních vláken a novotvorbě kolagenu. . Výsledkem je pak celkové vyrovnání vrásek a návrat pružnosti pokožky v ošetřovaných oblastech kolem očí.

Bez nutnosti rekonvalescence – žádné olupování, žádné modřiny. Již po několika ošetřeních si v zrcadle všimnete celkově lepší pružnosti, struktury a objemu pokožky kolem očí včetně výrazné redukce vrásek.

SmoothEye® je nový patentovaný způsob neabrazivního ošetření systémem Fotona SMOOTH pro vypnutí pokožky v periokulární oblasti a pro okamžité snížení výskytu vrásek kolem očí. SmoothEye viditelně napíná uvolněnou a stárnoucí pokožku očních víček a pokožku oblasti kolem očí s okamžitým výsledkem.

Výhody ošetření metodou SmoothEye®

 • Zlepšuje pružnost pokožky kolem očí, její celkovou strukturu a objem
 • Stimuluje tvarování kolagenu a iniciuje neokolagenezi v očním okolí
 • Jemný, rychlý a neinvazivní zákrok
 • Bezpečné ošetření s okamžitou kontrolou přesnosti
 • Ihned viditelný výsledek

Délka ošetření: 30 minut

Toto ošetření spolu se 4D liftingem se stává nejžádanějším zákrokem v estetické medicíně.

Našim klientům doporučujeme kombinaci ošetření  SmoothEye a Fotona 4D, díky tomu můžou dosáhnout výrazného omlazení celé oblasti obličeje, včetně očního okolí. Tato kombinace je vhodná jak pro ženy, tak i pro muže.

VectorLift® je inovativní řešení pro neinvazivní lifting obočí a horních víček.

Hlavní výhody

 • Lifting čela a nadzvednutí očních víček
 • Neinvazivní postup
 • Přirozeně vypadající výsledky

Popis VectorLift®

VectorLift® je založen na exkluzivní pulzní technologii režimu Er:YAG FotonaSMOOTH® společnosti Fotona, která se osvědčila jako výkonné a efektivní řešení pro zahřívání, stimulaci a obnovy podkožního kolagenu.  VectorLift® poskytuje optimální rovnováhu mezi okamžitým napnutím tkáně (povrchová kontrakce), tvorbou nového kolagenu (dlouhodobé omlazení) a dlouhodobým plynulým liftingovým efektem, které jsou pro pacienta pohodlné a nevytvářejí žádné nežádoucí vedlejší účinky.

Jak funguje metoda VectorLift®?

VectorLift® je 3 kroková procedura, která působí na celkovou ošetřovanou plochu pro dosažení maximálního nadzvednuti čela, obočí, zpevnění očních víček a zpevnění pokožky hlavy. Rozšíření ošetření na pokožku hlavy zajišťuje vytvoření kotvících bodů s liftingovým efektem díky vysoké adhezi SMAS (Superficial Muscular Aponeurotic System).

Jak pohodlné je ošetření?

Ošetřovací protokol je pohodlný a neagresivní, umožňuje pacientům okamžitě se vrátit ke svým pracovním a soukromým činnostem. Celková doba ošetření je 25 – 30 minut.

Doporučuje se 1 až 3 ošetření podle stavu pacienta. Zákrok se obvykle provádí se bez anestezie. Pro citlivé jedince s lokální anestezii. V oblasti vlasové pokožky hlavy anestézie není nutná.

Výsledky

Díky svému komplexnímu přístupu k ošetření poskytuje VectorLift® působivé a přirozeně vypadající výsledky. Vzhledem k tomu, že se jedná o ošetření zaměřené na horní třetinu obličeje, lze jej také úspěšně kombinovat s ošetřeními střední a dolní části obličeje, jako je Fotona4D®, čímž pacient může získat ještě lepší a účinnější výsledky.

 

ABLATIVNÍ OŠETŘENÍ (vyžaduje domácí rekonvalescenci):

 

Resurfacing provedený laserem Fotona SP Dynamis oproti resurfacingu CO2 frakčním laserem vykazuje mnohem kratší dobu hojení při zachování stejného efektu. Můžeme volit jak jemný, studený peeling “cold peel” pro šetrnou exfoliaci a projasnění pleti s prakticky nulovou rekonvalescencí až po hluboký “deep peel” s dobou hojení několika dnů.

Laserový paprsek při resurfacingu působí ve vrchních a středních vrstvách kůže a vyvolává následné efekty:

 • omlazení a obnovení pokožky
 • odstranění nebo vyrovnání jemných i hlubších vrásek celého obličeje nebo jeho části
 • omlazení krku a dekoltu, hřbetů rukou
 • okamžité smrštění pokožky a liftingový efekt
 • tvorba nových kolagenních vláken a to až po dobu 6 měsíců od zákroku

Výhodami, je nejen okamžité vypnutí pokožky či obnova kolagenové produkce, ale taky zlepšení celkové struktury pleti, rychlejší hojení a odstranění drobných kožních výrůstků a pigmentových skvrn.

Dřívější procedury omlazování kůže byly aplikovány na velké plochy, ať už vykazovaly známky stárnutí či nikoliv. Ale revoluční metoda společnosti Fotona v TwinLight® Fractional Rejuvenation přesně zaměřuje na nedostatky v kůži tak, aby okolní zdravá kůže zůstala nedotčena. Teplo z laserové energie rovněž stimuluje tvorbu nového kolagenu ve škáře a v jejím okolí, takže neošetřované části kůže celý proces omlazení urychlují.

Jednoduché a efektivní řešení ve 3 krocích:

Krok 1 - Příprava: Laser Nd: YAG je veden dvakrát po povrchu pleti. První průchod představuje krátký puls na kůži, druhý už proniká do tkáně, což způsobuje hloubkové zahřátí FRAC3® a přípravu kůže na efektivní frakční terapii.

Krok 2 - Frakční terapie: Stará, opotřebovaná kůže je odstraněna ablací frakčním laserem Er: YAG. Drobné mikronové kanálky budou nahrazeny novou, pevnější a zdravější tkání jakožto nové kožní struktury.

Krok 3 - Peeling: Kůže je ablatována paprskem Er:YAG, který zakončí léčbu odstraněním povrchových nedokonalostí.

Léčbu je možné provádět od lehkých úprav až po hloubkovou remodelací  kolagenu, což je ideální pro ty pacienty, kteří požadují výrazné omlazovací účinky, ale nejsou nakloněni agresivním chirurgickým nebo chemickým metodám. Tato léčba je vhodná pro odstranění hloubkových vrásek, známek stárnutí.

Ošetření Fotona 4D Lifting

Ošetření Fotona resurfacing (celkové omlazení)

Ošetření Fotona Smooth Eye

Ošetření Fotona VectorLift