FOTONA SP Dynamis - je unikátní v tom, že kombinuje 2 nejvýkonnější lasery - Er:YAG (erbiový) a Nd:YAG (neodymiový). Tyto lasery v kombinaci s různými typy nástavců a nastavení parametrů umožňují nejširší spektrum zákroků na poli estetické medicíny, dermatologie, gynekologie, ORL a chirurgie.

Výrobce FOTONA vyrábí nejlepší lasery na světě.  Jedná se o nejmodernější technologii, kdy laser disponuje mnoha kontrolními mechanismy, jsou zcela minimalizovány nežádoucí účinky, jako je spálení apod., které dříve bývalo častým doprovodným jevem.

Zákroky se provádí ambulantně. Jde o miniinvazivní zákrok, který je doporučován absolvovat nejlépe v chladnějších měsících, ale ne bezpodmínečně. Není limitován věkem ani pohlavím, vždy je ale nutná konzultace pro případnou adaptabilnost pacienta k zákroku. Ošetřená oblast je vyhlazena, není nutná dlouhá rekonvalescence, jelikož zákrok umožňuje okamžité nasazení do běžného pracovního režimu.

Nejžádanější omlazovací ošetření, která umí pouze laser Fotona SP Dynamis jsou tato:

Absolutní hit v estetické medicíně:  v jednom ošetření trvajícím cca hodinu navodíme maximální lifting povislých tváří, omlazení sliznice rtů a zjemnění povrchu pleti laserovým peelingem. Toto ošetření je v podstatě kombinací nití, výplní a resurfacingu.

Synergické ošetření dvěma vlnovými délkami

Aplikační schéma patentované společností Fotona, které žádný jiný laserový systém nenahradí. Jde o 4 po sobě jdoucí kroky, kdy lékař přizpůsobí přesně nastavené hodnoty přístroje konkrétnímu typu pokožky a dosahujeme tak naprosto skvělých výsledků bez bolesti a nutnosti anestezie za cca 50 minut.

První krok SMOOTH – provádí se zevnitř tváří a rtů, tedy přes sliznici, která snese mnohem větší energii než pokožka aniž by se spálila. Laserový paprsek navodí maximální kontrakci kolagenních vláken (Okamžitý efekt) a navíc navodí intenzivní tvorbu kolagenu (Dobíhající efekt cca po 2-3měsících po ošetření) Ihned po ošetření je patrné zpevnění tváře.

Druhý krok FRAC3 trojrozměrný frakční efekt - se zaměřuje na nedokonalosti pleti např. pigmentace apod. a zpevnění oblasti podél čelisti a lícní kosti (Efekt nití)

Třetí krok PIANO - podporuje novotvorbu kolagenu z vnější strany tváře.

Čtvrtý krok SupErficial - je studený, povrchový laserový peeling, který krásně vyhladí povrch pleti, uzavře rozšířené póry a zmírní jemné vrásky.

Výsledkem je během jedné hodiny nejen zpevnění kontur a omlazení pleti zevnitř, z podkoží, ale toto ošetření vyřeší i povrchové nedostatky pleti.

4D laserový lifting je schopen konkurovat efektu výplní a do určité míry i niťovému liftingu. Je skvěle tolerován - bezbolestné ošetření s velmi rychlou regenerací a bezkonkurenčními výsledky.

Dle nejnovějších zahraničních odborných publikací se pro maximální a až 2 roky přetrvávající efekt doporučuje absolvovat 2-3 ošetření za sebou v odstupu 3 měsíců.

Po ošetření se doporučuje používat krém s vysokým SPF a nechodit do sauny. Pleť může být mírně zarudlá, zarudnutí do 2 dnů ustupuje.

Délka ošetření : 60 min.

Neinvazivní Er: YAG laserové ošetření pro vypnutí a redukci vrásek v periokulární oblasti

  • Zlepšuje pružnost pokožky kolem očí, její celkovou strukturu a objem
  • Stimuluje tvarování kolagenu a iniciuje neokolagenezi v očním okolí
  • Jemný, rychlý a neinvazivní zákrok
  • Bezpečné ošetření s okamžitou kontrolou přesnosti
  • Ihned viditelný výsledek

SmoothEye je nový patentovaný způsob neabrazivního ošetření systémem Fotona SMOOTH pro vypnutí pokožky v periokulární oblasti a pro okamžité snížení výskytu vrásek kolem očí. SmoothEye viditelně napíná uvolněnou a stárnoucí pokožku očních víček a pokožku oblasti kolem očí s okamžitým výsledkem. Jedná se o velmi vyhledávanou neinvazivní kosmetickou proceduru.

Již po několika ošetřeních si v zrcadle všimnete celkově lepší pružnosti, struktury a objemu pokožky kolem očí včetně výrazné redukce vrásek.

Výhody ošetření metodou SMOOTH

Revoluční režim laserového zákroku Fotona SMOOTH ošetřuje pokožku jemným neabrazivním způsobem, bez krvácení a s maximálně přesně vyměřeným ukládáním tepla. Světelná energie působí v unikátní sekvenci vteřinových pulzů, čímž se zabraňuje hromadění tepla na povrchu kůže a dosahuje se rovnoměrného zahřívání v několika stech mikrometrech kožní tkáně. SMOOTH intenzivní a kontrolované zahřívání povrchové tkáně je ideální pro její vypnutí, podporuje remodelaci kolagenu a vyvolává neokolagenezi. Výsledkem je pak celkové vyrovnání vrásek a návrat pružnosti pokožky v ošetřovaných oblastech kolem očí.

Délka ošetření: 30 minut

TwinLight je vědecky ověřená a revolučně účinná metoda pro váš ještě mladistvější vzhled. Na rozdíl od tradičních zákroků jako jsou dermabraze a chemické masky umožňuje vývoj laserové technologie stále přesnější kontrolu a zacílení při procesu ošetření metodou laserového resurfacingu kůže. Obnova přirozeně krásné pokožky má pak dlouhotrvající účinek.


Ošetření pleti a omlazení kůže lze provést buď v ablačních režimech s Er: YAG laserem nebo neabrazivní procedurou s Nd: YAG laserem, vždy v závislosti na konkrétním žádoucím estetickém výsledku. Obě možnosti ošetření lze přitom zkombinovat do komplexního zákroku proti stárnutí, kterým je frakční omlazovací systém Fotona TwinLight.

Seznamte se s TwinLight Fractional Rejuvenation
V minulosti většina omlazovacích procedur zahrnovala rozsáhlejší oblasti pokožky, ať již stárly nebo ne. S revoluční metodou TwinLight Fractional Rejuvenation společnosti Fotona však laserové světlo přesně zacílí na jednotlivé kožní nedokonalosti a okolní zdravá kůže zůstane nedotčena. Teplo z laserové energie rovněž stimuluje produkci nového kolagenu v pokožce a okolní neošetřená kůže pomáhá zrychlit celý proces omlazení.

Proces omlazení pleti ve třech jednoduchých a efektivních krocích
V případě frakčního omlazení TwinLight se jedná o jednoduchý třífázový postup optimalizovaný tak, aby výrazně zlepšil hladkost pokožky a dodal jí svěží a zdravější vzhled. Efekt hlubokého zahřívání laserovým paprskem Nd: YAG společnosti Fotona pomáhá omlazovat a stimulovat pokožku, zatímco paprsek Er: YAG pomáhá tělu vytvářet novou hladší pokožku.

Krok 1 – Kondicionování: Paprsek Nd: YAG prochází dvakrát po povrchu. První průchod poskytuje kůži krátký stimul, druhý průnik míří do tkáně, což způsobuje hluboké zahřívání FRAC3 a kondicionování pokožky pro účinnou terapii frakční léčbou.

Krok 2 – Frakční terapie: Staré odumřelé kožní buňky jsou odstraněny frakčním Er: YAG laserem. Jemné mikroablační kanály budou nahrazeny novými, pevnějšími a zdravými tkáněmi nové kůže.

Krok 3 – Peeling: Kůže je odstraněna světelným paprskem Er: YAG, který dokončí ošetření a odpomůže od povrchních nedokonalostí.

Použití frakčního světla k omlazení pokožky umožňuje dokonale odstupňovaný přístup podle vašeho výsledného očekávání a nabízí také určitý stupeň kontroly a účinnosti, který nabízí přesné zacílení při ošetření pokožky. Léčba se může odehrávat na škále od lehkých doteků až po hlubokou remodelaci kolagenu. Ta je ideální pro vaše radikální omlazení v případě, že nejste příznivcem chirurgických nebo chemických alternativ. Toto ošetření je vhodné pro všechny typy a tóny vaší pleti.

Video o ošetření Fotona 4D FaceLifting

Video o ošetření Fotona Smooth Eye