FOTONA SP Spectro – zlatý standard v laserech – spojuje 2 nejvýkonnější lasery (Er:YAG erbiový, Nd:YAG neodymiový) umožňující široké spektrum zákroků v oblasti estetické medicíny, dermatologie i chirurgie. Výrobce FOTONA vyrábí nejlepší lasery na světě s minimalizací nežádoucích účinků. Je uznávána jako světový lídr v oblasti estetických aplikací a technologií, úzce spolupracuje s předními univerzitami a lékařskými výzkumnými centry po celém světě. Zákroky se provádí ambulantně v místním znecitlivění buď v ablativních nebo neablativních režimech v závislosti na konkrétním požadovaném estetickém výsledku.

NEABLATIVNI OŠETŘENÍ (bez potřeby rekonvalescence):

Viditelné 4D laserové omlazení a lifting – absolutní top ošetření nahrazující skalpel, niťový lifting, výplně či laserový resurfacing
Průběh ošetření:
Fotona 4D lifting nabízí aplikační schéma patentované společností Fotona, které žádný jiný laserový systém nenahradí. Jde o 4 po sobě jdoucí kroky, kdy lékař přizpůsobí přesně nastavené hodnoty přístroje konkrétnímu typu pokožky a dosahujeme tak naprosto skvělých výsledků v bojí proti stárnutí obličeje, bez nutnosti anestezie či rekonvalescence.
Ošetření lze aplikovat celoročně.

 1. Smooth Lifting – revoluční neablativní intraorální Er:YAG zákrok využívá kontrolovaný a jemný „hloubkový ohřev“ sliznice zevnitř úst, která snese mnohem větší energii než pokožka, aniž by se spálila. Kromě okamžitého smrštění vláken kolagenu, dochází i k neogenezi kolagenu. Výsledkem je celkové zlepšení pevnosti a elasticity ošetřované tkáně, stejně jako vyplnění a pozvednutí nasolabiálních rýh s efektem srovnatelným s injekční výplní.
 2. FRAC3 – trojrozměrný frakční efekt Nd:YAG laseru a specifická struktura pulzu umožňuje ošetření hlubších vrstev a doplňuje předchozí účinky intraorálního zákroku. Zároveň dochází k obnově mladistvého vzhledu pokožky, odstranění nedokonalostí pletí, jako jsou žilky, pigmentace.
 3. PIANO – unikátní ultra dlouhý pulzní režim Nd:YAG zastupuje třetí fázi ošetření Fotona 4D®. Laser bezpečně a rychle intenzivně prohřívá tkáň z vnější strany. Režim PIANO dokáže totiž jako jediný z laserů pronikat nejhlouběji a stimulovat tvorbu kolagenu v hlubších vrstvách pokožky, kde běžné lasery ani neinvazivní přístroje nedosáhnou.
 4. SupErficial – patentovaný postup vyhlazení povrchu pokožky pomocí technologie „studeného“ peelingu plným nebo frakčním laserovým paprskem, který krásně vyhladí povrch pleti, uzavře rozšířené póry a zmírní jemné vrásky.

Pro více než 2 roky přetrvávající efekt doporučujeme absolvovat 2–3 ošetření v odstupu 3 měs.
Po ošetření se doporučuje používat krém s vysokým SPF. Pleť může být mírně zarudlá, zarudnutí do druhého dne ustupuje.
Našim klientům doporučujeme kombinaci ošetření Fotona 4D a SmoothEye, díky tomu mohou dosáhnout výrazného omlazení celé oblasti obličeje, včetně očního okolí. Tato kombinace je vhodná jak pro ženy, tak i pro muže.

Synergické ošetření dvou vlnových délek
Fotona4D ® je převratný nechirurgický lifting obličeje, jehož výsledkem je omlazený, přirozeně vypadající vzhled.
Délka ošetření: 60 minut

SmoothEye™ je nový patentovaný způsob neabrazivního ošetření systémem Fotona pro vypnutí pokožky v oblasti očního okolí a pro okamžitou redukci vrásek kolem očí. SmoothEye vypíná uvolněnou a stárnoucí pokožku očních víček a zaručuje okamžitý výsledek.

Výhody ošetření metodou SmoothEye™:

 • zlepšení pružnosti pokožky kolem očí
 • stimulace novotvorby kolagenu
 • neinvazivní zákrok
 • bezpečné ošetření bez jizev
 • viditelný výsledek

Délka ošetření: 30 minut

Výsledky:

VectorLift® je inovativní řešení pro neinvazivní lifting obočí a horních víček.

Hlavní výhody

 • Lifting čela a nadzvednutí očních víček
 • Neinvazivní postup
 • Přirozeně vypadající výsledky

Popis VectorLift®

VectorLift® je založen na exkluzivní pulzní technologii režimu Er:YAG FotonaSMOOTH® společnosti Fotona, která se osvědčila jako výkonné a efektivní řešení pro zahřívání, stimulaci a obnovy podkožního kolagenu.  VectorLift® poskytuje optimální rovnováhu mezi okamžitým napnutím tkáně (povrchová kontrakce), tvorbou nového kolagenu (dlouhodobé omlazení) a dlouhodobým plynulým liftingovým efektem, které jsou pro pacienta pohodlné a nevytvářejí žádné nežádoucí vedlejší účinky.

Jak funguje metoda VectorLift®?

VectorLift® je 3 kroková procedura, která působí na celkovou ošetřovanou plochu pro dosažení maximálního nadzvednuti čela, obočí, zpevnění očních víček a zpevnění pokožky hlavy. Rozšíření ošetření na pokožku hlavy zajišťuje vytvoření kotvících bodů s liftingovým efektem díky vysoké adhezi SMAS (Superficial Muscular Aponeurotic System).

Jak pohodlné je ošetření?

Ošetřovací protokol je pohodlný a neagresivní, umožňuje pacientům okamžitě se vrátit ke svým pracovním a soukromým činnostem. Celková doba ošetření je 25 – 30 minut.

Doporučuje se 1 až 3 ošetření podle stavu pacienta. Zákrok se obvykle provádí se bez anestezie. Pro citlivé jedince s lokální anestezii. V oblasti vlasové pokožky hlavy anestézie není nutná.

Výsledky

Díky svému komplexnímu přístupu k ošetření poskytuje VectorLift® působivé a přirozeně vypadající výsledky. Vzhledem k tomu, že se jedná o ošetření zaměřené na horní třetinu obličeje, lze jej také úspěšně kombinovat s ošetřeními střední a dolní části obličeje, jako je Fotona4D®, čímž pacient může získat ještě lepší a účinnější výsledky.

Co je HAIRestart®?

Stimulace růstu vlasů HaiRestart® společnosti Fotona je účinnou metodou léčby poruch vypadávání vlasů. Toto inovativní řešení je zaměřeno na stimulaci spících vlasových folikulů pro podporu růstu vlasů.

Patentová metoda pulsů Fotona SMOOTH® umožňuje provádět ošetření HaiRestart®, které zajišťuje vysoce přesné dodávání energie. Metoda zajišťuje komfortní, efektivní a bezpečně ošetření laserovými pulsy pokožky hlavy, stimuluje zvýšenou regeneraci tkání, podporuje růst nových folikulů.

Klíčové výhody:

 • Prevence dalšího vypadávání vlasů
 • Zvýšení hustoty a tloušťky vlasů
 • Podpora růstu nových folikulů
 • Bez použití léků
 • Bez nutností rehabilitace

Jak to funguje?

Účinnost metody spočívá v patentovaných pulsech Fotona SMOOTH®, které dodávají jemně a přesné laserové světlo do pokožky hlavy bezpečným a kontrolovaným způsobem. Fotona SMOOTH® pracuje při optimální vlnové délce infračerveného Er:YAG laseru (2,94 μm), která je shodná s hodnotou maximální absorpci světla pokožkou.

To zajišťuje, že laserové světlo je do tkáně posíláno postupně a účinně. Proto pokožka hlavy se zahřívá bezpečným a kontrolovaným způsobem. Celkovým efektem metody je jemné prohřátí pokožky, které podporuje produkci růstu vlasu bez výraznější ablaci epidermisu.

Prokazatelné výsledky a velmi spokojení pacienti!

Několik klinických studií HaiRestart® prokázalo vysokou účinnost této metody bez nežádoucích účinků. Tyto studii potvrdili významné zlepšení růstu vlasů, stabilizaci vypadávání vlasů a zvýšení hustoty vlasů, bez ohledu na stupeň androgenetická alopecie a věku pacienta.

Výsledky hodnocení pacientů v jedné studii (Day D. et al., 2021) naznačovaly zlepšení kvality vlasů u 93 % pacientů. V jiných studiích (Dekeyser B., 2019 a Mercik G. et al., 2021) pacienti také uváděli subjektivní zpětnou vazbu, popisující pružnější a méně suchou pokožku hlavy a silnější, odolnější, zdravější a hustší vlasy než dříve.

Jak funguje Fotona Liplase?

Ve srovnání s injekčními výplněmi umožňuje ošetření produkci vlastního kolagenu. Laserové ošetření vykazuje několik atributů, jako jsou zvětšení objemu, plnost, dokonalá symetrie.

Optická energie je přenášena ve velice krátkém pulzu, čímž umožní povrchové tkáni stimulaci nového kolagenu. Výsledkem je zlepšení elasticity a textury rtů během 6–7 pulzů. Dlouhotrvající účinek a další neokolageneze dodá rtům přirozený a plnější vzhled.

Výhody:

 • Plnější a hladší rty
 • Stimulace novotvorby kolagenu
 • Iniciace syntézy kolagenu
 • Bez nutné rekonvalescence
 • Bez aplikace jehel, neinvazivní procedura
 • Přirozený efekt
 • Redukce vrásek kolem rtů
 • Bez modřin

Výsledky:

U většiny pacientů jsou výsledky vidět ihned po prvním sezení. Každé ošetření trvá zhruba 15 minut. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme ošetření opakovat. Výsledný efekt je až 12 měsíců.

LipLase je skvělou volbou i pro pacienty, kteří mají strach z jehel, nebo kteří zaznamenali nežádoucí reakce na injekční podávání. Neinvazivní ošetření vyplnění rtů představuje bezpečnou alternativu.

 

ABLATIVNÍ OŠETŘENÍ (vyžaduje domácí rekonvalescenci):

 

Resurfacing provedený laserem Fotona SP Dynamis oproti resurfacingu CO2 frakčním laserem vykazuje mnohem kratší dobu hojení při zachování stejného efektu. Můžeme volit jak jemný, studený peeling “cold peel” pro šetrnou exfoliaci a projasnění pleti s prakticky nulovou rekonvalescencí až po hluboký “deep peel” s dobou hojení několika dnů.

Laserový paprsek při resurfacingu působí ve vrchních a středních vrstvách kůže a vyvolává následné efekty:

 • omlazení a obnovení pokožky
 • odstranění nebo vyrovnání jemných i hlubších vrásek celého obličeje nebo jeho části
 • omlazení krku a dekoltu, hřbetů rukou
 • okamžité smrštění pokožky a liftingový efekt
 • tvorba nových kolagenních vláken a to až po dobu 6 měsíců od zákroku

Výhodami, je nejen okamžité vypnutí pokožky či obnova kolagenové produkce, ale taky zlepšení celkové struktury pleti, rychlejší hojení a odstranění drobných kožních výrůstků a pigmentových skvrn.

Revoluční metoda Fotona TwinLight® Fractional Rejuvenation se přesně zaměřuje na nedostatky v kůži tak, aby okolní kůže zůstala nedotčena. Teplo z laserové energie rovněž stimuluje tvorbu nového kolagenu ve škáře a v jejím okolí, takže neošetřované části kůže celý proces omlazení urychlují.
Jednoduché a efektivní řešení spočívá ve 3 krocích, jako jsou: laser – frakční terapie – peeling
Léčbu je možné provádět od lehkých úprav až po hloubkovou remodelací kolagenu s výsledným efektem výrazných omlazujících účinků. Bez nutnosti podstoupení agresivních chirurgických metod.

Ošetření Fotona 4D Lifting

Ošetření Fotona resurfacing (celkové omlazení)

Ošetření Fotona Smooth Eye

Ošetření Fotona VectorLift