Zvětšování rtů prostřednictvím výplní kyseliny hyaluronové je doporučeno aplikovat při:

  • asymetrie rtů
  • nedostatečné plností rtů
  • změny rtů podmíněné věkem – ztráta objemu, vrásky, pokleslé koutky úst, změna barvy a obrysů rtů

Metody zvětšování rtů:

Po smyslných ústech touží prakticky každá žena, a proto moderní estetická medicína přišla s řadou metod, pomocí nichž lze docílit zvětšování rtů.
První možnost zahrnuje operaci, která má trvalý efekt. Buď se používá silikonový implantát, nebo dojde k naříznutí rtu a tkáň se posune. Nevýhodou je nevyhnutelně vyšší náročnost takového zákroku, delší doba nezbytná k úplnému zotavení a vznik jizev. Druhou metodou je takzvaný lipofilling, kdy hovoříme o zákroku mini invazivním. Jeho principem je vyplnění rtů (ačkoli ho můžeme použít i pro řešení jiných nedostatků, například ke korekci vrásek) vlastním tukem. Což přináší zásadní výhodu v eliminaci rizika intolerance, jelikož nejde o látku cizí.
Další variantu představuje výplň za pomoci kyseliny hyaluronové, přičemž se opět jedná o látku, která je tělu přirozená, proto je ji schopno dobře přijímat. Tento postup patří také mezi nechirurgickou metodu, což znamená nižší míru rizik a výskytu komplikací, a zkrácenou dobu rekonvalescence. Výsledný efekt je viditelný, a současně velmi přirozený.

Beauty clinic Synergy nabízí zvětšování rtů  prostřednictvím výplní kyseliny hyaluronové.

Základem výplně je kyselina hyaluronová. Při jejím zavedení do hlubších vrstev kůže dochází k hydrataci, což znamená, že přípravek na sebe váže vlhkost a následně ji udržuje. Právě díky tomuto efektu získává tkáň větší objem, kůže se v této oblasti napíná a vrásky se vyhlazují.

Výhody metody:

  • omlazení díky syntéze kolagenových vláken
  • efekt kyprých plných rtů přetrvávající po dobu až jednoho roku
  • metoda je vhodná pro všechny věkové skupiny
  • není nutná dlouhá rekonvalescence, všechny negativní projevy odezní během několika dní

Jak vypadá vlastní ošetření:

Na základě vstupní prohlídky dermatolog navrhne objem aplikované výplně s ohledem na konečný požadovaný efekt. Postup je pro pacienta prakticky bezbolestný a nevyžaduje použití lokální anestezie, protože samotný přípravek již obsahuje anestetikum.
Účinek je patrný okamžitě, ale ještě během 24 hodin kyselina hyaluronová vstřebává vlhkost, a tak lze výsledný efekt zhodnotit až několik dní po zákroku. Přesáhne-li získaný objem očekávání, lze tento problém napravit tím, že se do místa zavede speciální enzym, který kyselinu hyaluronovou štěpí.
Přípravek se postupně vstřebává, výsledek přetrvává dlouhodobě – až v horizontu jednoho roku.
Zvětšení rtů touto metodou lze kombinovat s celou řadou estetických procedur, včetně hlubokého peelingu, aplikací botulotoxinu apod.

Krásné plné rty vám vydrží zhruba 8 měsíců. Během této doby se výplňový materiál vstřebává. Po uplynulé době doporučujeme ošetření zopakovat.