Mezoterapie a biorevitalizace

Mezoterapie a biorevitalizace jsou injekční procedury zaměřené na řešení věkových změn. Volba konkrétního postupu se provádí na základě stanovených cílů pacienta, individuálních vlastností pokožky a věku.

V čem je rozdíl mezi mezoterapií a biorevitalizací?

Mezoterapie je zaměřena více na povrchové vrstvy kůže – zlepšuje tonus, podporuje mikrocirkulaci krve a provádí léčbu. Na druhou stranu biorevitalizace působí hlouběji, hydratuje a obnovuje hluboké vrstvy dermis.

U biorevitalizace se využívá  přípravků, které obsahují kyselinu hyaluronovou ve vysoké koncentraci. Kyselina hyaluronová může být jednou složkou přípravku nebo jedním z mnoha prvků včetně aminokyselin, peptidů, vitamínů a zesvětlujících látek. Přípravky pro biorevitalizaci jsou vytvářeny ve specializovaných vědeckých laboratořích, vyznačují se bohatým složením, vysokou čistotou, jsou hypoalergenní a bezpečné.

Hlavním cílem procedury biorevitalizace je doplnit nedostatek kyseliny hyaluronové, intenzivně hydratovat, poskytnout výživu a obnovit pokožku, prodloužit její krásu a mladistvost. Biorevitalizaci provádějí lékaři zejména pro estetickou korekci kůže na obličeji, krku, dekoltu a rukou. Jde o injekční metodu, která se podává do hlubších vrstev dermis, s hloubkou vpichu od 4 do 6 mm. Před aplikací se na kůži nanáší znecitlivující krém.

Způsoby podávání jsou jehly nebo kanyly.

Procedura biorevitalizace se také provádí jako léčebná kúra. Obvykle se provádí jednou za 2 týdny v počtu 4–6 procedur, bez ohledu na to, zda se jedná o peptidovou biorevitalizaci nebo běžnou, která slouží pouze k hydrataci pokožky.

Na rozdíl Mezoterapie  zahrnuje všechny léčebné mezoterapeutické koktejly, které jsou aplikovány do kůže k řešení různých problémů, např.  akné, růžovka, celulitida aj.  Mezoterapie se aktivně používá nejen v oblasti obličeje, krku, dekoltu a rukou, ale také k léčbě na různých oblastech těla včetně zad, břicha, stehen, hýždí, rukou a nohou, stejně jako v části hlavy s vlasovým porostem.

Injekce přípravků se provádějí velmi jemnou jehlou, která proniká do hloubky od 2 do 4 mm, za použití  znecitlivujícího krému.

Postup procedur je také individuálně vybírán s pacientem v závislosti na tom, čeho potřebujeme dosáhnout – hydratace pokožky, zásobení vitamíny nebo mikroprvky, léčba akné, cévních onemocnění kůže a dalších. To ovlivní volbu složení přípravků, počet opakování mezoterapie a frekvenci injekcí.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Lékaři považují mezoterapii a biorevitalizaci za bezpečné metody omlazení kůže. Nicméně pacienti by měli přesně dodržovat všechny doporučení doktora, aby předešli komplikacím.

Kontraindikace pro procedury zahrnují:

  • Těhotenství a kojení;
  • Alergie na jednotlivé složky séra;
  • Sklon k tvorbě keloidních jizev;
  • Psoriáza a jakékoli kožní záněty;
  • Chřipka;
  • Bakteriální, virové nebo plísňové infekce.

Používáme širokou škálu přípravků pro mezoterapii a biorevitalizaci od předních evropských a světových výrobců. Na základě vašich potřeb Vám doktor nabídne ten nejlepší, který bude nejlépe vyhovovat vaši pokožce a pomůže vyřešit problém který potřebujete odstranit.