Všechny programy péče o pleť od Biologique Recherche jsou vyvinuty tak, že se dají snadno přizpůsobit pro potřeby konkrétního klienta bez rozdílu pohlaví. Kosmetika Biologique Recherche se vzájemně doplňuje a rozsáhlá kolekce produktů nabízí řešení pro každý stav a typ pleti.

Kosmetické procedury Biologique Recherche nabízí několik variant péče o pleť se zaměřením na její obnovu a regeneraci:

Pro řešení takových problémů pleti jako jsou povadlost, přirozené stárnutí, pigmentace pokožky, a taky pro regeneraci problémové pleti vyvinuli odborníci z Biologique Recherche komplexní proceduru regenerace pleti МС 110. Hlavní složkou této procedury je emulze Lotion МС 110, která má protizánětlivý účinek, hluboce hydratuje a zpevňuje pokožku. Kromě toho emulze zlepšuje okysličování vrchní vrstvy epidermis, a díky tomu exfoliuje, revitalizuje, obnovuje buněčný metabolismus a zlepšuje barvu pleti. Tato emulze dokonale obnovuje pokožku kolem očí, rychle a účinně vyhlazuje jemné vrásky ("vějířky").

Doporučeno: 

 • Pro předčasně stárnoucí pleť: čištění, exfoliace odumřelých buněk z pokožky, odstranění pigmentace.
 • Pro stárnoucí povadlou pleť: redukuje výskyt vlasových rýh a vrásek, korekce kontur obličeje, plet´ je tonizovaná a pružnější.
 • Pro pleť trpící porušenými kapilárami: podporuje mikrocirkulaci krve, posiluje stěny cév, omezuje výskyt kožních žilek.
 • Pro problémovou pleť: hluboký čistící efekt, odstraňuje příznaky zánětu na pleti, má antibakteriální účinek.

Účinek:

 • Rychlá regenerace pleti: obnovuje hydrolipidový film pleti, vylepšuje barvu pleti, redukuje pigmentaci.
 • Lifting obličeje: vyhlazuje vrásky, koriguje kontury obličeje.
 • Čistí pleť do hloubky: exfoliace odumřelých buněk z pokožky, odstraňuje příznaky zánětu na pleti, zlepšuje okysličování vrchní vrstvy epidermis.

Výsledek:

 • Okamžitý účinek: pleť se stává hebkou, pružnější, sjednocuje se mikroreliéf, vyhlazují se vrásky, zužuje póry, barva pleti se stává rovnou a zdravou.
 • Prodloužený účinek: pleť se stává tonizovanou a elastickou, je hladká a sametová, dělá plet´ zářivější.

Doporučení:

Doporučený program obsahuje 4-6 ošetření dvakrát týdně s následnou podpůrnou péčí - jedna procedura  do 3 - 4 týdnů.

Tato procedura je bez nadsázky nezbytná pro každého obyvatele metropole s jeho napjatým rytmem práce, neustálým stresem a emocionálním přetížením, a taky pro kuřáky. Pokud plet´ nemá dostatek kyslíku, tak nedostane dostatečné množství minerálů a vitaminů pro svou výživu. Tento nedostatek kyslíku způsobuje suchou a povadlou plet´, předčasný výskyt vrásek a ucpání pórů. Kolem očí se objevují temné kruhy, barva pleti je mdlá a šedá. Exkluzivní procedura "Okysličující a regenerující péče VIP O²", která byla vyvinuta specialisty Biologique Recherche eliminuje nepříznivé účinky znečištěného životního prostředí na kůži. V průběhu procedury používají se výrobky okysličující řády VIP O², ve složení kterých je perfluorodecalin (tato ingredience přenáší kyslík do vrchních vrstev epidermis), který zvyšuje množství kyslíku na povrchu pokožky. Díky tomu epidermis produkuje hormony růstu buněk, které stimulují regeneraci pleti. Procedura má okamžitý účinek: sjednocuje vzhled a odstín pleti, mizí známky únavy, výsledky jsou okamžitě viditelné na tmavých kruzích pod očima, hydratuje, tonizuje a dodává pleti přirozený jas.

Doporučeno:

Procedura je vhodná pro všechny typy pleti a pro všechny věkové skupiny. Zejména je doporučována pro citlivou, devitalizovanou a stresovanou plet´. Navíc jsou výrobky okysličující řády VIP O² doporučené pro citlivou pokožku s projevy růže a jsou ideální pro muže.

Účinek:

 • Rychlá regenerace pleti: přenáší kyslík do vrchních vrstev epidermis, a tím na povrchu kůže vytváří příznivé prostředí, které stimuluje metabolické procesy a regeneraci pokožky.
 • Okamžitý lifting obličeje: modeluje kontury obličeje, má jednoznačný lifting efekt, tonizuje pleť, redukuje výskyt jemných rýh a vrásek, vyhlazuje hluboké vrásky, eliminuje tmavé kruhy a otoky očního okolí.
 • Hluboce hydratuje plet´: obnovuje hydro-lipidový film pokožky, zvyšuje elasticitu pleti,  je zdrojem vitaminů a minerálů.
 • Posílení cév:posiluje stěny cév, omezuje výskyt kožních žilek.

Výsledek:

 • Okamžitý účinek: okamžitě po první proceduře sjednocuje se mikroreliéf pleti, redukují se vrásky, eliminují se tmavé kruhy a otoky očního okolí, obnovuje se přirozené záření a lesk pleti..
 • Prodloužený účinek: plet´se regeneruje, stává se elastickou a pružnější, vylepšuje se barva pleti.

Doporučení:

Doporučený program obsahuje 4-6 ošetření jednou týdně, s následnou podpůrnou péčí - jedna procedura  do 3 - 4 týdnů.

Intenzivní rytmus života, nevyvážená strava a neustálý stres mají vliv na stav naší pleti. Výsledkem těchto nepříznivých vlivů je zvýšení citlivosti pleti, pleť se stává suchou, olupuje se, objevují se na ní zarudnutí a předčasné vrásky. Taková pleť potřebuje zvláště opatrnou péči. Odbornici laboratoře Biologique Recherche vyvinuli rituál exkluzivní péče, který dovoluje efektivně a komplexně řešit problémy Vaší pleti a vrátit jí zdravý vzhled a přirozený jas. Používá se speciální řada výrobků bez syntetických přísad a bez konzervantů, která má název Biosensible. Toto zajišťuje absenci alergické reakce. Kromě toho ve složení výrobků Biosensible jsou takové aktivní hydratační složky, jako je hyaluronová kyselina a nenasycené mastné kyseliny Omega 3-6-9. Procedura Biosensible velice rychle zmírňuje záněty a zarudnutí, hluboce hydratuje pleť. Ve výsledku pocit pnutí a suché pokožky mizí za několik minut a pocit svěžesti a pohodlí trvá dlouhou dobu. Stejně jako většina procedur od Biologique Recherche procedura Biosensible má výrazný anti-age účinek, a taky zlepšuje bariérovou funkci pleti. Díky tomu pleť intenzivně obnovuje se, je méně reaktivní a citlivá. Rituál obnovení citlivé pleti Biosensible se taky doporučuje jako intenzivní regenerační péče po chirurgických a kosmetických zákrocích (chemický peeling, laserový frakční resurfacing, dermabraze).

Doporučeno:

 • Pro citlivou a reaktivní pokožku: zklidňuje pleť, snižuje citlivost.
 • Pro unavenou a dehydratovanou pleť: intenzivní hydratace, prevence tvorby vrásek, zlepšení struktury pleti.
 • Pro pleť s projevy  kuperózy, pro citlivou pleť: posiluje imunitní funkci pokožky, posiluje stěny cév.
 • Před opalováním: zesílení epidermální bariéry, hluboká hydratace pokožky, zajištění hladkého a krásného opálení.
 • Po opalování: regenerace dehydratované, suché pleti.
 • Pro pleť poškozenou agresivními lékařskými a kosmetickými procedurami (peeling, laserový frakční resurfacing, dermabraze): rychlá   regenerace pleti, odstranění zarudnutí a podráždění.

Účinek:

 • Zklidňující účinek: odstraňuje zarudnutí, zklidňuje podrážděnou pleť, zcela eliminuje nepříjemné pocity (ideální pro pleť trápenou pocity pnutí, loupání pokožky), snižuje reaktivitu pleti.
 • Regenerace pleti: vyrovnává pH na povrchu pleti, hydratuje vrchní vrstvy epidermis, vyživuje epidermis strukturálními lipidy, vrací pleti elasticitu a pružnost.
 • Protizánětlivý účinek: brání rozvoji zánětlivých procesů.
 • Okamžitý lifting obličeje: koriguje kontury obličeje,  hydratuje a tonizuje oční kontury a víčka, tonizuje pleť, vyhlazuje hluboké vrásky, redukuje jemné linky a rýhy.
 • Posílení cév: posiluje stěny cév, omezuje výskyt kožních žilek.
 • Ochranný účinek: chrání před nepříznivými vlivy životního prostředí, působí jako ochrana proti volným radikálům, posiluje obrannou funkci epidermis.

 Výsledek:

 • Okamžitý účinek: regeneruje a povzbuzuje buněčnou obnovu, zcela eliminuje nepříjemné pocity pnutí a pocit suché pokožky. Modeluje kontury obličeje, napíná a hydratuje pleť.
 • Prodloužený účinek: výrazně snižuje se reaktivita pleti, vyhlazují se jemné linky, zřetelně se snižuje hloubka vrásek, pleť je jemnější a elastičtější.

 Doporučení:

Doporučený program obsahuje 6-8 ošetření dvakrát týdně, s následnou podpůrnou péčí - jedna procedura  do 2 týdnů.

 

"Pracuji v tomto oboru již mnoho let a vždy jsem snil o vynalezení takového kosmetického produktu, který by měl více funkcí, aby si pleť mohla sama vybrat přesně to, co potřebuje. Žádám vás, abyste zkusili tento produkt, a uvidíte, co to je!" – řekl zakladatel laboratoře Biologique Recherche pan  Yvan Allouche když dostal cenu H.Pierantoni v roce 2001 díky vynálezu masky Bio Magic Mask. Maska Bio Magic Mask má rozmanité účinky na Vaši pleť. Toto je možné díky jejímu jedinečnému složení s vysokým obsahem aktivních ingrediencí – minerálů a produktů rostlinného a mořského původu. Hlavní ingrediencí je bio-mořský komplex, který má ve složení spoustu stimulujících aminokyselin – zejména tato složka umožňuje doslova oživovat pleť. Přírodní látky získané z mořských sedimentů a bílý jíl poskytují luxusní péči o pleť, která je unavená a bez lesku. Aminokyseliny získané z buněk pojivových tkání mořských živočichů pomohou uklidnit a tonizovat pokožku, odstraní nezdravý lesk pokožky a dodají ji přirozenou barvu a jas. Maska Bio Magic Mask funguje ve všech "směrech". A co je nejdůležitější – zanechává na pleti pocit zdraví a svěžesti po dlouhou dobu.

Doporučeno:

 • Pro mladou pleť: hydratace a tonizace.
 • Pro citlivou pleť: uklidňující účinek.
 • Pro sebborhoickou pleť: normalizuje tvorbu kožního mazu, čistí a lesk matuje pokožku.
 • Pro unavenou a atonickou pokožku: koriguje kontury obličeje, zvyšuje tonus a zlepšuje turgor pleti obličeje, sjednocuje a napíná pleť, vyhlazuje vrásky  a předchází  jejich výskytu.
 • Pro pigmentovanou pleť: zesvětlující účinek, sjednocuje barvu pleti.

Účinek:

 • Regulující a čistící účinek: reguluje tvorbu kožního mazu, obnovuje pleť, čistí a stahuje póry.
 • Regenerační a zjemňující účinek: podporuje optimální stav hydrolipidového filmu pleti, zjemňuje pleť, vylepšuje elasticitu, dodává pleti přirozené záření a jas.
 • Zklidňující účinek: zmenšuje citlivost a reaktivitu pokožky.
 • Okamžitý lifting obličeje: má okamžitý modelační efekt, tonizuje pleť, redukuje vrásky, odstraňuje otoky.

Výsledek:

 • Okamžitý účinek: sjednocuje pleť, zisková přirozenou barvu a záření, koriguje kontury obličeje,  pleť je plná energie a vitality.
 • Prodloužený účinek: regeneruje strukturu pleti, zanechává pleť hydratovanou, elastickou, jemnou, sametovou a napíná ji.

Doporučení:

Doporučený program obsahuje 4-6 ošetření dvakrát týdně, s následnou podpůrnou péčí - jedna procedura  do 2-3 týdnů.

V životě často existují situace, kdy je nezbytné vypadat skvěle – ať jste na svatbě, obchodním jednání, zahradní party, večírku. Odborníci laboratoře Biologique Recherche vyvinuli proceduru expres péče, která rychlé obnovuje unavenou pokožku a dodává pleti zdravý vzhled. V průběhu ošetření "Rychlá regenerace pleti" se používají vysoce koncentrované přípravky rostlinného a živočišného původu, maska Biologique Feeriе, která působí na buněčné úrovni, a taky speciální přístroj Remodeling Face, který funguje na principu bioelektroterapie. V důsledku použití přístroje Remodeling Face v kombinaci s exkluzivními produkty Biologique Recherche zlepšuje svalový tonus, korigují se kontury obličeje, zlepšuje se krevní oběh a lymfatický tok, stimuluje se obnova pleti, vyhlazují se jemné vrásky, pleť se vypíná a zanechává pružnou, zmenšují se otoky, redukují se tmavé kruhy kolem oblasti očí. Takový komplexní účinek na pokožku a svaly obličeje zajišťuje maximální účinnost ošetření a vede k dosažení zaručených výsledků. Mělo by být také poznamenáno, že procedura může být použita jednorázově – pro dosažení okamžitého výsledku, a taky jako kůra – pro zajištění výsledků po dlouhou dobu.

Doporučeno:

 • Pro mladou pleť: hydratuje a tonizuje pleť, stahuje rozšířené póry.
 • Pro citlivou pleť: uklidňuje pleť, snižuje její reaktivitu, odstraňuje projevy podráždění.
 • Pro unavenou pleť: hydratace, obnova přirozeného záření a jasu pleti.
 • Pro předčasně stárnoucí pleť: redukuje jemné vrásky, revitalizuje pokožku a nasycuje ji vitamíny a mikroelementy.
 • Před opalováním: příprava pokožky k působení UV záření, zajištění hladkého a krásného opálení.
 • Po opalování: hydratace, regenerace pleti, zvýšení její elasticity

Účinek:

 • Intenzivní lifting: vyhlazuje jemné vrásky a významně redukuje hluboké vrásky, stahuje póry.
 • Regenerační a zjemňující účinek: hluboce hydratuje pleť, obnovuje její ztracenou pružnost a elasticitu, obnovuje přirozenou barvu pleti.
 • Ochranný účinek: chrání před nepříznivými vlivy životního prostředí, působí jako ochrana proti volným radikálům.

Výsledek:

 • Okamžitý účinek: obnovuje kontury obličeje, zlepšuje vzhled jemných rýh a vrásek, zanechává pleť sjednocenou a jemnou, vypíná ji, pleť má odpočinutý a omlazený vzhled.
 • Prodloužený účinek: hluboce hydratuje pleť, zanechává ji elastickou, jemnou a sametovou.

Doporučení:

Jako rychlá regenerace pleti ošetření může být provedeno jednorázově. Doporučený program obsahuje 4-6 ošetření jednou týdně, s následnou podpůrnou péčí - jedna procedura  do 3-4 týdnů.

Vzhled jemných vrásek, pocit sucha a pnutí, dehydratovaný a zničený stav pokožky může být doprovázen bolestivými pocity. Tato jedinečné péče pomůže vrátit stav pleti do normálu. Díky vlastnostem krém-masky Vernix kompenzuje nedostatek vlhkosti a lipidů v epidermisu, obnovuje hydrolipidní film. Maska replikuje hojivé a hydratační vlastností krému Vernix, výroba kterého byla inspirována ochranným mazem chránícím citlivou pokožku dítěte při porodu, braní proti průniku bakterií a infekci. Krém zajišťuje dostatečné množství vody pro enzymy tak, aby pokožka vytvořila správně fungující kožní barieru. Tuto péči bychom mohli nazvat jako znovuzrození pokožky.

Výsledky:

 • Obnovuje a poskytuje efekt „Druhého narozeni“ strádající pokožce
 • Uchovává a optimalizuje úroveň hydratace pleti
 • Vyhlazuje vrásky způsobené dehydratací
 • Obnovuje a posiluje epidermis vlastní funkci ochranné bariery
 • Stimuluje obnovující schopnosti epidermis
 • Plet´ je po aplikace jemná a hladká

Doporučeno pro: poškozenou, stresovanou, dehydratovanou pokožku.

Věděli jste, že lidská kůže má přirozenou schopnost regenerace? Nicméně aby došlo k aktivaci regeneračních procesů a dosažení viditelných výsledků, je třeba znát některá tajemství. Odbornici od Biologique Recherche vyvinuli unikátní proceduru, která spouští biologickou obnovu pleti na buněčné úrovni – "Exfoliace a regenerace pleti Exfoliant P50". Tato procedura již po prvním ošetření poskytuje lifting efekt a aktivuje mechanismus regenerace buněk, a díky tomu sjednocuje vzhled a odstín pleti. Účinnost procedury je dosažena pomocí speciálně vybrané sady kyselin jednajících ve shodě s aktivními hydratačními a rozjasňujícími složkami, které tvoří masku Masque Exfoliant P50, a která je základem celého procesu. Díky těmto účinným složkám, má maska exfoliačný a tonizující účinek, bojuje s pigmentovými skvrnami a post akné. Program péče Exfoliant P50 se dá porovnat s peelingem pleti s jedním důležitým rozdílem: působení výrobků od Biologique Recherche je měkčí, přirozenější a jemnější. Již po prvním ošetření oceníte účinnost této péče a plný program ošetření vám poskytne skutečně ohromující výsledek: výrazně omlazenou, svěží, hladkou a zářivou pleť.

Doporučeno:

 • Pro plet´ s projevy po akné: sjednocuje mikroreliéf a odstín pleti, stahuje póry.
 • Pro unavenou pokožku a pokožku se sníženým tonusem: zvyšuje tonus a zlepšuje turgor pleti, obnovuje elasticitu a přírodní jas pleti.
 • Po opalování: řeší problémy dehydratované, suché pleti.
 • Doporučená pro hyper-karatinizovanou plet´: exfoliuje a podporuje buněčnou regeneraci.

Účinek:

 • Čištění a exfoliace pleti: jemně čistí pokožku, odstraňuje odumřelé kožní buňky, sjednocuje mikroreliéf pleti.
 • Regenerující účinek: normalizuje proces obnovy epidermis, obnovuje hydrolipidový film pleti, stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu.
 • Okamžitý lifting obličeje: koriguje kontur obličeje, tonizuje plet´, vyhlazuje hluboké vrásky, redukuje jemné vrásky.
 • Depigmentační účinek: redukuje intenzitu stávajících pigmentových skvrn, zmírňuje nestejnou pigmentaci.

Výsledek:

 • Okamžitý účinek: hluboce čistí plet´, sjednocuje mikroreliéf pleti, redukuje vrásky, odstraňuje pigmentové skvrny. Sjednocuje plet´, zanechává pokožku svěží a pružnou.
 • Prodloužený účinek: díky produkování vlastního kolagenu a elastinu plet´ vypadá hydratovanou a mlaději, zlepšuje se její elasticita a pružnost. Plet´ se stává měkká, hladká, procedura dodává pleti přirozený jas a zdravý vzhled.

Doporučení:

Doporučený program obsahuje 4-6 ošetření jednou týdně, s následnou podpůrnou péčí - jedna procedura do 3 - 4 týdnů.

Většina z nás vyzkoušela proceduru chemického peelingu. Nicméně, i přes relativně vysokou účinnost, tato procedura vyžaduje určitý čas pro regeneraci kůže. Pro moderní ženu není tento přístup vždy přijatelný – musíme si být jistí, že po kosmetickém ošetření budeme vypadat opravdu "na 100 %". Odborníci z Biologique Recherche vyvinuli efektivní a současně šetrnou proceduru – Peeling ovocnými kyselinami. Taková péče dobře odstraní odumřelé buňky, hydratuje a rozjasňuje pleť, redukuje vrásky a úplně vyhlazuje jemné linky. Kromě toho jemný peeling ovocnými kyselinami úspěšně odstraňuje nerovnosti na povrchu pleti (např. jizvy po akné). Tato procedura se doporučuje zejména pro ty, kteří mají hyper-karatazní plet´, pigmentové skvrny, kde je nezbytné používání peelingu. Procedura jemného peelingu ovocnými kyselinami zahrnuje několik fází: po čištění pletí speciální lymfadrenážní masáže aplikuje se maska s ovocnými kyselinami Masque aux Acides de Fruits. Maska se skládá ze speciálně vybrané kombinace ovocných kyselin a obnoveného přírodního hydratačního faktoru. Po ošetření pleť vypadá sametově, sjednoceně a rozšířené póry se zužují. Jemný peeling ovocnými kyselinami nemá žádné kontraindikace a je velmi příjemnou procedurou. A co je nejdůležitější – po ošetření se kůže velmi rychle obnovuje. Proto můžete použít make-up a dělat to, co jste si naplánovali ihned po kosmetickém ošetření.

Doporučeno:

 • Pro mastnou, problémovou pleť: čistí pleť, reguluje sekreci mázových žláz, odstraňuje akné.
 • Pro pleť s projevy post-akné: sjednocení mikroreliéfu pleti, odstranění post-traumatické pigmentace.
 • Pro unavenou pleť se sníženým tónem: hydratace, revitalizace, zlepšení barvy pleti.
 • Pro předčasně stárnoucí pleť: projasňuje, obnovuje ztracenou elasticitu a tón.

Účinek:

 • Čistící, antibakteriální účinek: hluboce čistí pleť, odstraňuje odumřelé buňky epidermisu, má antibakteriální účinek.
 • Redukce vrásek a regenerace pleti:stimuluje dělení a růst mladých buněk pokožky, zlepšuje mikrocirkulaci cév, stimuluje buněčný metabolismus, podporuje syntézu kolagenových a elastinových vláken, reguluje sekreci mazových žláz.
 • Hluboce hydratuje pleť: hydratace pleti, obnovuje hydrolipidový film pleti.
 • Lifting obličeje: tonizuje pleť, sjednocuje mikrorelief pleti, redukuje vrásky.
 • Depigmentační účinek: zmírňuje nestejnou pigmentaci.

Výsledek:

 • Okamžitý účinek: objevuje se pocit čistoty a svěžesti, plet´ se sjednocuje, pokožka se hluboce čistí, hydratuje se, je pružnější a měkčí, výrazně zužují se póry, pigmentové skvrny jsou méně výrazné a nápadné.
 • Prodloužený účinek: zlepšuje se pružnost a elasticita pleti, vyrovnává se barva pleti, pleť má rovnější a zdravější barvu, je jasnější a světlejší, zcela zmizí pigmentové skvrny a jizvy po akné.

Doporučení:

Doporučený program obsahuje 4-6 ošetření jednou týdně, s následnou podpůrnou péčí - jedna procedura do 2 - 3 týdnů.

Video o proceduře "Obnova a regenerace pleti"